J. K. Rowling sukurtas magijos pasaulis ir jo istorija yra daug platesnė, nei galima sutalpinti į septynias knygas. Tad nenuostabu, jog rašytoja skaitytojus paliko nežinioje, o „Hario Poterio” fanams kyla daugybė klausimų. Į dalį jų rašytoja pateikia atsakymus.

1. Kaip Džordžas susidorojo su Fredžio mirtimi?

JKR: Tiesą sakant, nemanau, kad Džordžas kada nors susitaikė su Fredžio netektimi, dėl to man labai liūdna. Tačiau jis savo pirmąjį vaiką pavadino Fredžiu ir tęsia labai sėkmingą karjerą su Ronio pagalba.

2. Kuo užsiima pagrindiniai personažai po Hogvartso mūšio?

J. K. Rowling: Pabaigusi mokslus Hogvartse, Hermiona įsidarbino Magiškųjų gyvūnų kontrolės departamente, kur stengėsi pagerinti namų elfų gerovę ir sulyginti jų teises. Vėliau ji persikėlė dirbti į Magijos įstatymų priežiūros departamentą, kuriame pasirūpino, jog būtų panaikintas grynakraujus burtininkus išaukštinantis įstatymas.

Kingslis tapo nauju magijos ministru, o jam talkino aukštas pareigas ministerijoje gavęs Persis. Nauju Aurorų departamento vadovu Kingslis paskyrė Harį – nesvarbu, kad Voldemortas nugalėtas, ateityje jo vietą gali užimti kas nors kitas.

Ronis prisijungė prie Džordžo Magiškų Vizlių šunybių krautuvėlėje, kuri nešė labai didelį pelną.

Džinė kelis metus žaidė Holihedo Harpijų kvidičo komandoje ir tapo kvidičo žvaigžde. Vėliau pasitraukė iš kvidičo, kad galėtų sukurti šeimą, ir tapo vyriausia kvidičo korespondente Magijos žiniose.

3. Kurie mirties valgytojai nužudė Remą Lubiną ir Tonks?

JKR: Remą nužudė Dolohovas, o Tonks – Belatriks.

4. Kokiu būdu Ambridž iššaukė gynėją, jeigu nešiojo Voldemorto medalioną, kai tuo tarpu Haris to negalėjo padaryti?

JKR: Ambridž – bjauri moteriškė, ji turi panašumų su horokrusu, todėl medalionas greičiau jau padėjo jai sustiprinti gynėjo kerus, negu pakenkti jiems.

5. Ar po Hogvartso mūšio Liucijus Smirdžius pateko į Azkabaną?

JKR: Ne, Smirdžiai ir vėl išvengė bėdos prisidengdami tuo, jog bendradarbiavo su Hariu (nesvarbu, kad turėdami savanaudiškų tikslų) mūšio pabaigoje.

6. Ar Lilė jautė ką nors Sneipui?

JKR: Taip. Jos jausmai galėjo išaugti į meilę (ji mylėjo Sneipą kaip draugą), jei jam taip nebūtų patikusi juodoji magija.

7. Kas nutiko Vinkei? Ar ji ir toliau geria pasukų punšą?

JKR: Vinkė vis dar Hogvartse. Ji buvo viena iš tų namų elfų, kurie Hogvartso mūšyje puolė Mirties valgytojus. Šiuo metu ji gydosi nuo alkoholizmo.

8. Kodėl Hario randas kaktoje žaibo formos?

JKR: Tiesą sakant, dėl to, kad tai šauni forma. Negalėjau leisti savo herojui turėti spurgos formos rando.

9. Ar magijos pasaulis kada nors sužinojo apie Dumbldoro sąjungą su Sneipu?

JKR: Haris tikrai pasirūpintų, kad Sneipo herojiškas poelgis būtų žinomas visiems. Be abejo, Rita Nepasėda nesusilaikytų neparašiusi straipsnio pavadinimu „Sneipas: niekšas ar šventasis?”.

10. Ką Dudlis matė užpultas Psichų?

JKR: Manau, kad užpultas Psichų Dudlis pirmą kartą pamatė save tokį, koks jis iš tiesų yra. Tai nepaprastai skausminga, bet, šiaip ar taip, naudinga pamoka, po kurios Dudlis pradėjo keistis į gerąją pusę.

11. Kaip atrodo Švilpynės bendrasis kambarys?

JKR: Į Švilpynės bendrąjį kambarį patenkama per portretą, esantį šalia virtuvės, kaip tikriausiai jau supratote. Atsiprašau, turėčiau sakyti „paveikslas”, o ne „portretas”, kadangi jame pavaizduotas natiurmortas.

Kambaryje tvyro jauki ir maloni atmosfera, visiškai kitaip, nei Sneipo požemyje.  Ją sukuria daugybė geltonų portjerų, didžiuliai foteliai, mažyčiai požeminiai tuneliai į miegamuosius, kurių durys – tobulos apvalios formos, tarsi statinės dangčio.

12. Ką Petunija norėjo pasakyti Hariui prieš išvykstant iš Ligustrų gatvės?

JKR: Manau, tą akimirką ji norėjo palinkėti Hariui sėkmės ir prisipažinti, kad neapykanta jo pasauliui ir jam pačiam kilo iš pavydo. Tačiau ji nepajėgė to padaryti. Daugybė metų, per kuriuos ji apsimetinėjo, jog buvimas „normalia” buvo geras pasirinkimas, per daug užgrūdino ją.

13. Ar paskirstymas į koledžus po Hogvartso mūšio liko toks pat, kaip ir Hariui lankant mokyklą?

JKR: Į Klastūnyną pradėta skirti įvairesnius mokinius, šis koledžas jau nebebuvo grynakraujų burtininkų „tvirtove”. Nepaisant to, koledžas vis dar turi prastą reputaciją – tai paaiškina Albo Poterio nuogąstavimus.

14. Ar Sneipo paveikslas kada nors buvo pakabintas direktoriaus kabinete?

JKR: Sneipas paliko direktoriaus postą prieš mirtį, todėl nenusipelnė būti įtrauktas į didingų savo pirmtakų ratą. Tačiau man patinka galvoti, kad Haris būtų pasirūpinęs, jog bet kokiu atveju Sneipo paveikslas ten atsirastų.

15. Kaip pasikeitė magijos pasaulis nugalėjus Voldemortą?

JKR: Korupcija Magijos ministerijoje buvo pašalinta, o Kingsliui tapus ministru, buvo pašalinta anksčiau buvusi diskriminacija.

16. Ar Haris ir Voldemortas susiję giminystės ryšiais?

JKR: Taip, Harį ir Voldemortą sieja tolimi giminystės ryšiai per Peverelių šeimą. Žinoma, beveik visos burtininkų šeimos yra vienaip ar kitaip susijusios, jeigu atsektumėte jų ryšius šimtmečiais atgal. Kaip buvo paaiškinta „Mirties relikvijose”, Peverelių kraujas teka daugybės burtininkų šeimose.

Šaltiniai: