„Hario Poterio“ knygos

„Hario Poterio“ knygos grįžta į Lietuvos knygynus

Bene populiariausias paauglys pasaulyje Haris Poteris netrukus vėl džiugins Lietuvos skaitytojus. Prabėgus kone 15 metų nuo pirmosios J.K. Rowling knygos apie Harį Poterį pasirodymo Lietuvoje, leidykla „Alma littera“ šalyje perleis visas septynias knygų serijos dalis.

„Hario Poterio“ knygos vis dar populiarios

Pirmoji britų rašytojos knyga apie visame pasaulyje sparčiai išpopuliarėjusį paauglį, „Haris Poteris ir išminties akmuo“, Lietuvoje pirmą kartą išleista dar 2000 metais. Vos pasirodžiusi, knyga sukėlė tikrą ažiotažą ir sulaukė ilgai neblėstančio susidomėjimo. Tai patvirtina ir kitos leidyklos „Alma littera“ išleistos Hario Poterio dalys – 3 000 psl. sudarančios knygos buvo parduotos daugiau nei 220 tūkst. egzempliorių tiražu.

„Po dešimties metų Hario Poterio knygos Lietuvoje vis dar noriai ieškomos ir perkamos, todėl nusprendėme pakartoti visos serijos knygų leidimą. Žinome, kad ši žinia pradžiugins ištikimus Hario Poterio gerbėjus, bet, kita vertus, tai – puiki proga su magiškais jo nuotykiais susipažinti ir naujiems skaitytojams“, – sako leidyklos „Alma littera“ direktorė Danguolė Viliūnienė.

Poterio manija po paskutinės knygos neišblėso

Hario Poterio populiarumas neblėsta ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje: iš viso šiandien skaičiuojama net 450 mln. parduotų knygų serijos apie Harį Poterį egzempliorių, o visos knygos išverstos į 77 kalbas. Taip pat pagal jaunojo burtininko nuotykius sukurti 8 filmai, statomi pramogų parkai bei kuriami kompiuteriniai žaidimai.

„Daugumai vaikų ir suaugusiųjų „Hario Poterio“ knygos padėjo atrasti skaitymo malonumą. Manau, galima drąsiai sakyti, jog Hario Poterio knygų serija tampa klasika, kuri bus skaitoma ne vienos ateinančios kartos“, – teigia Danguolė Viliūnienė, leidyklos „Alma littera“ vadovė.

Nors J.K. Rowling kurta magiška istorija apie Harį Poterį pasibaigė su septintąja knyga „Haris Poteris ir Mirties relikvijos“, rašytoja šiuo metu rašo scenarijų filmui, kurį įkvėpė paties Hario Poterio turėtas vadovėlis „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“. Pagrindiniu filmo veikėju taps Njutas Miglaputys. Filmas pristatomas kaip pirmoji naujos filmų serijos dalis.

Visų J. K. Rowling knygų apie Harį Poterį leidyba besirūpinanti leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 20 metų vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiesiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.
Source :

Alma Littera

3 thoughts on “„Hario Poterio“ knygos grįžta į Lietuvos knygynus”

Parašykite komentarą