Aktorių mintys apie “Harį Poterį”

Šį kartą būdama ne tik “Hario Poterio”, bet ir reklamos auka, nusipirkau specialų žurnalo “Empire” leidinį, apie kurį ne kartą skaičiau ieškodama Lietuvos fanams įdomių naujienų. Prieš kelias dienas pasirodęs žurnalo numeris sulaukė nemažo susidomėjimo. Reikia pripažinti, kad jis vertas £3,99 (~16 LT) ar $9,99 (~24 LT). Žurnale gausu dar niekur nematytų nuotraukų, darytų filmavimo aikštelėse (jas galite pamatyti čia), taip pat informacijos bei interviu.

Žurnalas “Empire” Lietuvoje neleidžiamas, tad nusprendžiau fanams suteikti galimybę sužinoti, ką aktoriai mano apie filmus, personažus, bei patyrimus.

  • ROBBIE COLTRANE (Rubėjus Hagridas): “Prieš pirmąjį filmą keturias valandas kalbėjausi telefonu su J. K. Rowling. Ji viską žinojo apie jį. Nupasakojo taip: “Hagridas yra žmogus, kuris sėda and motociklo ir važiuoja į barą, o tuo metu visi traukiasi iš kelio. Tada jis prisėda ir pasakoja, kaip viskas auga jo sode”. Man tai labai patiko. Visada įsivaizdavau jį lėtai judantį, juk greičiau pasisukęs galėtų numušti kokį vaiką”.
  • TOBY JONES (Dobis): “Filme “Haris Poteris ir Paslapčių Kambarys” daugiausia laiko praleidau įrašų kambaryje. Dirbdamas tokį darbą pastebi, kaip keičiasi specialieji efektai, o “Hario Poterio” filmai puikiai parodo jų pažangą per dešimt metų. Šiame (“Haris Poteris ir Mirties Relikvijos, I dalis”) filme viskas buvo kitaip: mane fotografavo iš įvairių kampų, klausė patarimų apie Dobio judesius, o filmuojant turėdavau būti filmavimo aikštelėje. Šįkart viskas buvo kitaip – buvau daug labiau įtrauktas į filmo pasaulį”.
  • JULIE WALTERS (Molė Vizli): “Antroje sagos dalyje pirmą kartą matome Landynę. Ji nepaprastai graži. Pamilau šį namą nuo pirmos akimirkos, kai tik pamačiau. Kiekvieną kartą atvykę filmuoti rasdavome ką nors naujo. Tokie dalykai kaip automatinis mezginys, savaiminis indų plovimas ar besimaišantys puodai buvo tikrai veikiantys, be jokių specialiųjų efektų. Dažniausiai žiūrovai apie tai nė nenutuokia. Tai tiesiog nuostabu. Norėčiau gyventi Landynėje”.
  • KENNETH BRANAGH (Gilderojus Lokhartas): “Pirmąją dieną įėjau į klasę labai susijaudinęs, bet apsidairęs pamačiau, jog nepažįstu nė vieno iš vaikų. Režisieriaus asistento paklausiau, kur Dan ar Emma, o jis pasakė, kad jie mokykloje, tad iš pradžių turėsime dirbti su esančiais vaikais, vėliau pasirodys vaikai-kaskadininkai ir tik vakare atvyks Emma ir Rupert. Mane tai nustebino, tačiau vaikai buvo žavingi. Jaučiausi tarsi stovėdamas prieš tikrą klasę, kuriai visai neįdomus mokytojas”.
  • CLEMENCE POESY (Fler Delakur): “Ketvirtajame filme nemažai dėmesio buvo skirta parodyti, ką reiškia būti Anglijos paaugliu, tad prancūzė turėjo būti labiau pasitikinti savimi ir kiek egzotiška. Koncentravausi į Fler judesius bei laikyseną, nes iš pradžių ne jos charakteris, o išvaizda svarbu. Pagalvodavau apie erzinančias paneles mokykloje, kurios gerai mokosi, gražiai atrodo, turi šaunius vaikinus ir į kitus žiūri iš aukšto. Manau, stengiausi būti tokia, kokia svajojau būti mokykloje”.
  • BRENDAN GLEESON (Alastoras Rukna): “Turiu begalę nuostabių prisiminimų. Tarkim, juokdavomės kaskart, kai tik Michael Gambon praverdavo burną. Erzindavau Dan nuolatos baksnodamas Ruknos lazda jo didįjį kojos pirštą. Taip pat išlikęs kiek keistas prisiminimas, kai žmogus viešbučio sūkurinėje vonioje paklausė, kuo užsiimu, ir man atsakius pakilo iš vandens nuogas ir pasakė: “Nuostabu! Aš dievinu Rukną Baisiąją Akį!”.
  • IMELDA STAUNTON (Doloresa Ambridž): “Nuostabu, jog Ambridž jaučiasi teisi net darydama tai, kas nepriimtina, juk tiesiog nepaprasta, kad ji gali daryti ką nori, pavyzdžiui, kankinti Harį. Ji iš tiesų mano, jog gelbėja jo sielą. Nepakartojama vaidinti šį personažą, net jei jo nemėgsti. Tiesa, buvo viena diena, kai filmavome Hario kankinimą, kuri buvo be galo nepatogi. Maždaug po pusvalandžio jaučiausi tikrai blogai. Sėdėjau viena ir mąsčiau: “Tai buvo išties siaubinga”.
  • DAVID BRADLEY (Argas Filčas): “Kai dirbome pirmajame filme, nerimavau, kad mano personažo nekęs visi vaikai. Tačiau vėliau sužinome, jog jis tiesiog bijo Hogvartso mokinių dėl jų magiškų gabumų. Man tiesiog juokinga, kaip rimtai Filčas žiūri į savo darbą.”
  • HELEN McCRORY (Narcisa Smirdžiuvienė): “Man paskambino David Yates ir pasiūlė susitikti išgerti arbatos centriniame Londone. Tuo metu vaidinau spektaklyje, tad po pasirodymo susitikau su juo ir gavau vaidmenį. Tai buvo taip civilizuota! Vaidmuo buvo nuostabus – blogiukai gauna daugiau galimybių pasilinksminti. Geresni kostiumai, apšvietimas bei namai. Taip pat daug žudymo”.

Parašykite komentarą