Pilnas vardas: Daniel Jacob Radcliffe

Gimimo data: 1989-07-23

Personažas: Haris Poteris

Trumpa biografija

Daniel Radcliffe gimė 1989 m. liepos 23 d. Fulhamo rajone, pietvakarių Londone rašytojų agento Alano Radcliffe ir aktorių atrankos agentės Marcia Gresham šeimoje. Dar būdamas vaikas Danielis pradėjo vaidinti mokyklos spektakliuose. Gana greitai gavo jaunojo Koperfildo vaidmenį filme „Deivydas Koperfildas” (1999 m.). Po kelių metų gavo Marko Pendelio (Hario ir Luizos Pendelių sūnaus) vaidmenį filme „Panamos kirpėjas” (2001 m.). Jamie Lee Curtis, vaidinusi Luizą, Danielio mamai užsiminė, kad jis galėtų pabandyti atrankoje į Hario Poterio vaidmenį. Neilgai trukus Danielis išties gavo šį vaidmenį pirmam sagos filmui, kuris kino teatruose pasirodė 2001 m. lapkričio 16 d. Pasirodžius šiam filmui, Danielį pažino jau visas pasaulis.Tačiau lankyti mokyklą Danieliui tapo sunku, kadangi keli bendraamžiai nusiteikė prieš jį priešiškai. Taip pat vaidyba atėmė didžiąją dalį jo laiko, todėl Danielis tęsė mokslus filmavimo aikštelėje su korepetitoriais. Jis pripažino, kad labai gerai nesimokė, kadangi manė, jog jam tai nenaudinga, o užduotys atrodė per sudėtingos. 2006 m. Danielis laikė 3 egzaminus, iš kurių gavo aukščiausius įvertinimus, tačiau mokslų universitete netęsė, kadangi jau buvo apsisprendęs toliau vaidinti ir rašyti.

Įdomūs faktai

  • Būdamas 10 metų mėgo krėsti pokštus. Kartą paėmė Robbie Coltrane‘o mobilų telefoną ir pakeitė jo kalbą į turkų.
  • Pirmąją „Hario Poterio” knygą pradėjo skaityti būdamas 8 metų, tačiau nesugebėjo jos pabaigti. Galiausiai teko ją perskaityti, kai gavo pagrindinio personažo vaidmenį filme.
  • Niekada nematė filmo „Panamos kirpėjas”, kuriame pats vaidino.
  • Jo mėgstamiausia „Hario Poterio” serijos knyga – „Haris Poteris ir Azkabano kalinys”.
  • Danielis yra didelis aktoriaus Gary Oldman (vaidino Sirijų Bleką) fanas.
  • „Hario Poterio” knygos jo iš pradžių nesužavėjo.
  • Tarp antro ir trečio „Hario Poterio” filmų buvo didesnis tarpas, kadangi aktoriaus tėvai norėjo, kad šis kurį laiką lankytų normalią mokyklą.
  • Neskaito straipsnių ar atsiliepimų apie save bei filmus, kuriuose vaidino.
  • Dažnai supainiojamas su Elijah Wood (vaidino filmuose „Žiedų valdovas”). Kartą Japonijoje vienas fanas jam padavė Elijah Wood nuotrauką ir paprašė pasirašyti. Danielis parašė: „Aš nesu Elijah Wood. Su meile, Daniel Radcliffe”.