Tikras vardas: Anthony Robert McMillan

Gimimo data:
1950-03-30

Personažas: Rubėjus Hagridas

Robbie Coltrane, vienas populiariausių Britanijos komikų, buvęs debatų bendruomenės galva ir laimėjęs kelis prizus šioje srityje, dabar yra filmų žvaigždė, vaidinusi dviejuose Džeimso Bondo ir Hario Poterio filmuose.

Trumpa biografija

Coltrane gimė Rutherglen’e, Glazgo priemiestyje (Škotija). Jo mama Jean buvo mokytoja ir pianistė. Jo tėtis Ian Baxter McMillan buvo chirurgas, tačiau kartais dar dirbdavo policijos patologijos skyriuje. Tėvai jam suteikė vardą Anthony Robert McMillan. Vaikystėje Robbie mėgo meną, muziką, filmus ir mašinas. Nepaprastai mėgo skaityti tėčio medicinos ir kriminalistikos knygas. Būdamas 12 metų jis pradėjo savo aktoriaus karjerą scenoje.

Mokėsi Glazgo meno mokykloje, piešimo, tapymo ir filmų srityje. Po to metus mokėsi Edinburgo Moray House koledže. 1973 m. sukūrė dokumentinį filmą “Young Mental Health” (pažodinis vertimas – jauna psichikos sveikata), kuris tapo geriausiu metų filmu. Tuo metu Robbie pasirinko pavardę Coltrane dėl ypatingo susižavėjimo džiazu ir pradėjo karjerą komiko karjerą naktiniuose klubuose bei Edinburgo festivalyje. Netrukus prisijungė prie garsaus Traverse teatro ir tapo aktoriumi.

Įdomūs faktai

  •   Dažnai vaidina milžinus ir turi dėvėti drabužius su pamušalu, kurie jį storina, bei stovėti ant paaukštinimo. “Hario Poterio” filmuose, kuriuose vaidino Hagridą, bei Van Helsinge, kuriame vaidino Mr. Hyde, buvo filmuojamas iš apačios.
  • “Hario Poterio” filmuose sutiko vaidinti tik tuomet, kai to jo prašė vaikai.
  • Jis buvo pirmasis aktorius, atrinktas vaidinti filme “Haris Poteris ir Išminties akmuo”. Iš tiesų jam šį vaidmenį pasiūlė J. K. Rowling.
Source :