Haris Poteris savo antrąjį sūnų pavadino Albu Severu Poteriu, tačiau dalis fanų nesupranta, kodėl reikėjo taip pagerbti Sneipą.

J. K. Rowling savo Twitter paskyroje išsklaidė abejones pasakiusi, kad Haris šitaip pasielgė parodydamas atlaidumą ir pagarbą, kadangi Severas Sneipas mirė dėl Hario, vis dar mylėdamas Lilę.

Rašytoja sakė, kad fanai ilgus metus ginčyjosi dėl Sneipo, jos Twitterio paskyra lūžo nuo meilės ir siautulio kupinų žinučių.

Dar kelios J. K. Rowling žinutės šia tema:

  • Galima parašyti rašinėlį tema, kodėl Haris pavadino sūnų Sneipo vardu, tačiau šį sprendimą lėmė tai, koks Haris buvo po Hogvartso mūšio.
  • Sneipas – niūrus. Negalima iš jo padaryti šventojo: jis buvo kerštingas ir ieškantis priekabių. Tačiau taip pat negalima jo vadinti nelabuoju, kadangi jis mirė norėdamas išsaugoti magijos pasaulį.
  • Pagerbdamas Sneipą, Haris tikėjosi, kad ir jam pačiam bus atleista. Kitaip mirtys Hogvartso mūšio metu persekiotų Harį amžinai.
  • Sneipas nemirė siekdamas idealų. Jis mirė bandydamas išpirkti savo paties kaltę. Jis bet kada galėjo nutraukti savo priedangą, kad išsigelbėtų pats, tačiau jis pasirinko nieko nesakyti Voldemortui, kad šis galiausiai padarytų lemtingą klaidą persekiodamas Harį. Sneipo tylėjimas užtikrino Hariui pergalę.

Šaltiniai: