Vasara – kelionių metas, todėl nusprendėme sudaryti sąrašą vietų, kurias aplankę nebesijausite žiobarais.

1. 9¾ peronas
Vieta: Kings Kroso stotis, Londonas
Ar patikėtumėte mumis, jei pasakytume, jog 9¾ peronas iš tikrųjų egzistuoja?  Kings Kroso stotyje buvo nufilmuota garsioji scena su peronu. Tam, kad vieta atrodytų realistiškiau, stoties  personalas pritvirtino pusę bagažo vežimo prie sienos, kad atrodytų, jog pusė vežimo jau pralindusi.

2. Kvidičo aikštė ir skraidymo pamokos
Vieta: Alnviko pilis, Anglija
Alnviko pilyje buvo nufilmuota skraidymo pamoka pirmame “Hario Poterio” filme. Čia taip pat buvo filmuojami kvidičo žaidimai visiems septyniems filmams.

3. Viešbutis “Hario Poterio” tema
Vieta: Georgian House Hotel, Londonas
Jei norite patirti Grifų Gūžtos atmosferą, jums reikėtų apsilankyti Georgian House viešbutyje Londone. Viešbučio kambariuose yra tikslios lovos su baldakimais, burtų knygos,  katilai ir eliksyrų buteliai, kuriuos matėme filmuose.

4. Hogvartso ežeras, Hagrido  trobelė
Vieta: Glencoe, Škotija
Gražus slėnis ir ežeras, kuriuos matėme filme “Haris Poteris  ir Azkabano kalinys” atitinka Glencoe kalvų vaizdingą grožį Škotijoje. Čia taip pat buvo nufilmuotos Hagrido trobelės scenos netoli Uždraustojo miško.

5.  Warner Bros “Hario Poterio” studijos turas
Vieta: Londonas
Pasijauskite kaip pats Haris arba vienas iš jo draugų aplankydami Warner Bros “Harry Potter Studio Tour” Londone. Patirsite scenų ir detalių kostiumų didybę. Studijos turas jus nuves į Didžiąją salę, Dumbldoro kabinetą ir netgi  Skersinį skersgatvį!

6.  Hogvarsto biblioteka
Vieta: Bodleian biblioteka, Oksfordas
Teologijos mokykla atstojo Hogvartso ligoninę bei salę, kurioje Makgonagal mokė šokti filme “Haris Poteris ir Ugnies taurė”. Hercogo Humfrey bibliotekoje buvo filmuojamos Hogvartso bibliotekos scenos. Bodleian biblioteka priklauso 40 bibliotekų grupei, kurios dirba Oksfordo universitetui. Didžiulė biblioteka – visų Anglijoje išleistų knygų namai.

7.  Gringotso bankas
Vieta: Australia House, Londonas
Goblinų valdomas bankas iš tikrųjų yra Australia House viduje.

8. Uždraustasis miškas
Vieta: Black Park, Iver, Anglija
Tankus miškas. kuriame milžiniškas tarantulas Aragogas  vijosi Harį ir Ronį, buvo nufilmuotas Black Park, Iver. Parkas garsėja dėl savo tankaus medžių baldakimo. Čia buvo nufilmuoti ne tik “Hario Poterio”, bet ir daug kitų Holivudo filmų.

9. Roplių namai
Vieta: Reptile House, Londono zoologijos sodas
Roplių namai, kuriuos Haris aplanko su savo pusbroliu Dudliu, yra garsūs Roplių namai Londono zoologijos sode. Zoologijos sodas yra namai ropliams ir amfibijoms, įskaitant gyvates, driežus, varles ir krokodilus.

10. Kiauras katilas, Skersinis skersgatvis
Vieta: Leadenhall, Londonas
Triukšmingas Leadenhall turgus suformavo Kiauro katilo ir Skersinio skersgatvio išorę.