„Hario Poterio” fanai visą naktį šventė „Hario Poterio ir Prakeikto vaiko” 1 ir 2 dalių atvykimą į knygynus – tai buvo didžiausias burtininkų pasaulio vakarėlis nuo „Mirties relikvijų” išleidimo.

Praėjo beveik 10 metų nuo tada, kai burtininkų pasaulis galėjo tiek daug džiaugtis. Praeitą naktį „Hario Poterio” fanai masiškai užplūdo Londono centrą. Paskutinė tokia didelė proga pasitaikė 2007 metais, kai „Mirties relikvijos”, paskutinė „Hario Poterio” sagos dalis, kaip mes manėme,   palietė knygų lentynas visame pasaulyje.

Prie Waterstones Piccadilly knygyno Poterio fanai pulkais rinkosi sutikti aštuntąją „Hario Poterio” sagos istoriją, spektaklio scenarijaus knygą „Haris Poteris ir Prakeiktas vaikas„.

Fanai prie Waterstones Piccadilly knygyno laukiantys knygos "Haris Poteris ir Prakeiktas vaikas" išleidimo.
Fanai prie Waterstones Piccadilly knygyno laukiantys knygos „Haris Poteris ir Prakeiktas vaikas” išleidimo.

Atmosfera įkaito dar labiau nei šiknašaudis pliurzis, ir apie 10 valandą vakaro tvarkingoje vingiuojančioje eilėje prie Piccadilly knygyno jau laukė apie 500 žmonių. Buvo galima sutikti ne tik apsiaustais apsirengusius burtininkus, bet net ir keletą mirties valgytojų.

Pirmoji eilėje prie knygyno buvo Ginevra Lazzoni (žinoma, ją draugai vadina tiesiog Džine) iš Italijos. Eilėje ji stovėjo net 6 valandas.

Ginevra Lazzoni buvo pirmoji eilėje prie knygyno.
Ginevra Lazzoni buvo pirmoji eilėje prie knygyno.

Tiesa, tai buvo antroji eilė, kurioje Džinei tą dieną teko stovėti – ji nuo 5 valandos ryto už tvorelės kantriai laukė, kad turėtų galimybę patekti į „Prakeiktojo vaiko” spektaklio raudonojo kilimo renginį. Ir jai pavyko susitikti su J. K. Rowling, bet, deja, asmenukė, kurią padarė su rašytoja, nepavyko.

„Aš paspaudžiau ne tą mygtuką!” – ji suklykė. Rankomis ji užsidengė veidą ir netyčia patraukė kitų fanų dėmesį į įvairias „Hario Poterio” tatuiruotes ant savo rankų. Ten buvo ir Hedviga, Hogvartsas, ir visi 7 Voldemorto horokrusai.

Eilėje prie knygyno taip buvo galima sutikti ir devynerių metų šviesiaplaukį berniuką, kuris save pristatė kaip Draką Smirdžių. Jo tėvai, apsirengę kaip Luna Geranorė ir Sirijus Blekas, papasakojo apie savo, Drako (jo tikras vardas Joshua) ir jo sesers Layla, kuri įkūnijo nuostabų jaunos Hermionos personažą, meilę Poteriui.

Penkiaaukščio art deco stiliaus pastato durys, kuriame įsikūręs knygynas, staiga atsivėrė ir didysis vakarėlis, kuris prasidėjo dar lauke, įgavo pagreitį, pramogos tiesiog ėmė lietis per kraštus. Čia buvo galima rasti net kostiumus ir daiktus iš burtininkų pasaulio, įskaitant Sirijaus skraidantį motociklą. Pirmasis aukštas buvo paverstas į Skersinį skersgatvį, čia buvo ir kvidičo aikštė, Hagrido trobelė ir net keli Voldemorto horokrusai.

Pirmas Waterstones Piccadilly aukštas specialiai "Hario Poterio ir Prakeikto vaiko" išleidimui buvo paverstas Skersiniu skersgatviu.
Pirmas Waterstones Piccadilly aukštas specialiai „Hario Poterio ir Prakeikto vaiko” išleidimui buvo paverstas Skersiniu skersgatviu.

Viskas buvo neįtikėtina: viktorinos, tortų dekoravimas, piešimas ant veido, foto būdelės. Buvo net ir tamsus kampelis, kur Poterio fanai galėjo patogiai įsitaisyti ir žiūrėti „Mirties relikvijas”. Žodžiu, visą tai galima apibūdinti kaip rojų Poterio fanams.

Vakarėlyje tarp žmonių, apsirengusių kostiumais, išsiskyrė Jennifer, kuri dėvėjo nepaprastai žavingą aukso šmaukšto kepurę. Paaiškėjo, kad Jennifer kepurę turi jau kurį laiką.

„Tai buvo mano kostiumas Pasaulinei knygų dienai, kai man buvo devyneri. Aš jį laikiau ir pritaikiau šiandienai. Jį pasiuvo mano mama ir jis sulaukė daug dėmesio, kai aš buvau vaikas. Aš žinojau, kad  vieną dieną jis vėl pravers.” – pasakojo Jennifer.

Jennifer Burchett, dėvinti aukso šmaukšto kepurę, kurią jau pasiuvo mama Pasaulinei knygų dienai, kai jai buvo devyneri.
Jennifer Burchett, dėvinti aukso šmaukšto kepurę, kurią jai pasiuvo mama Pasaulinei knygų dienai, kai jai buvo devyneri.

Likus pusvalandžiui iki vidurnakčio, fanai sustojo į eilę (ir vėl!). Spėkite, kas stovėjo pačiame priekyje? Žinoma, kad Džinė. Duodama interviu italų laikraščiui ji sušuko:

„O ne! Mano tėvai jų nematė.” – kai buvo paklausta apie tatuiruotes.  – „Aš visada dėviu megztinį su ilgomis rankovėmis, tad tėvai nežino, kad jas turiu”.

Laikrodžiui pradėjus mušti dvyliktą valandą, fanai ėmė skaičiuoti. Triukšmas sklido per visą kantriai laukiančią minią, išsidriekusią per besisukančius laiptus. Ir kai visi suvokė, kad tai taip pat ir Hario Poterio gimtadienis, žodžiai „Hario gimtadienis” garsiu choru taip pat nukeliavo per minią.

Fran Plagge laikanti savo "Haris Poteris ir Prakeiktas vaikas" knygos kopiją.
Fran Plagge, laikanti savo „Haris Poteris ir Prakeiktas vaikas” knygos kopiją.

Pirmas žmogus, savo rankomis palietęs „Prakeiktojo vaiko” knygos kopiją tvirtu geltonu viršeliu, buvo kostiumų konkurso laimėtoja Fran Plagge iš Vokietijos. Fran net 3 savaites kūrė savo Ronio Vizlio Kalėdų baliaus apdaro versiją su tokiais pačiais nertais rankogaliais bei kitomis detalėmis. Po jos knygą gavo jos draugė Lottie Yearby-Taylor, bendrakursė kostiumų dizaino studentė, kuri atvyko apsirengusi kaip Doloresa Ambridž.

Lottie Yearby-Taylor "Hario Poterio ir Prakeikto vaiko" vakarėliui apsirengusi kaip profesorė Doloresa Ambridž.
Lottie Yearby-Taylor „Hario Poterio ir Prakeikto vaiko” vakarėliui apsirengusi kaip profesorė Doloresa Ambridž.

Galiausiai burtininkai, rankose gniaužiantys savo knygos kopiją, suskubo namo, kad tik kuo greičiau galėtų pradėti skaityti. Tarp jų buvo matyti ir Džinė. Paklausta, koks jausmas savo rankose turėti knygą, ji atsakė, kad tai „tikrai nuostabu ir labai nori ją perskaityti”.

Šaltiniai: