Kad įtikintų potencialius narius įsipareigoti naujai sukurtai „Dumbldoro kariaunai”, Hermiona Įkyrėlė pakvietė Hogvartso mokinius į Kiauliasodžio „Šerno galvos” smuklę – šiek tiek apskurusią vietą, jos manymu turėjusią užtikrinti jiems privatumą.

Pasak būtybių efektų skyriaus vadovo ir nepaprastųjų grimo efektų menininko Nick Dudman, užeidami į smuklę, mokiniai negali nepastebėti ties įėjimu kabančio baro bendravardžio – didelės, prie sienos pritvirtintos šerno galvos, kuri varto akis, šnerkščia nosį ir gausiai seilėjasi. Šio apskurusio baro bendravardžiui sukurti reikėjo įdėti nemažiau darbo, nei į kai kuriuos magiškuosius padarus iš „Hario Poterio” filmų.

Šerno galvos iliustracija
Šerno galvos iliustracija

Dudman’as sukūrė galvą taip, kad ji galėtų atlikti įvairiausius judesius. Jis paaiškina, jog tai tėra komiškas nukrypimas ir kad tokius dalykus visada yra malonu daryti, nei jei tai ir yra tik vienkartinis triukas, padedantis scenai rutuliotis toliau ar leidžiantis bent akimirkai nukrypti nuo įvykių. Nors šis intarpas ekrane matomas labai trumpai, Dudman’as ir jo komanda šiam animatroniškam kūriniui suteikė tiek pat dėmesio, kaip ir visiems kitiems filme buvusiems padarams.

Šerno galvos baras
Šerno galva iš vidaus

Iš tiesų tokiam dalykui sukurti reikia labai daug laiko. Turėjo būti sukurtas galvos maketas ir nulipdyta skulptūra, tuomet iš silikono  pagaminta jos oda ir galiausiai nudažyta. Daugiausiai laiko užtruko, kol visi plaukai po vieną buvo įstatyti į galvą. Tačiau tai suteikė galvai tokio realizmo, kokio neįmanoma pasiekti jokiais kitais būdais.

Šerno galvos eskizas
„Šerno galvos” eskizas

„Šerno Galva” yra perdėta tipinio Britiško baro versija. Stuartas Craigas („Hario Poterio” filmų dailininkas) pabrėžia, jog jame yra visi tipiniai faktoriai – sunkios ąžuolinės sijos, palinkusios sienos, nelygios grindys. Sienos palinkusios labiau nei bet kuriame tikrame bare. Ąžuolinės sijos taip pat yra sunkesnės už tas, kurias galėtum rasti tikrame bare. Baras yra labiau sukriošęs, o mediena jame yra kirminų išgraužta labiau, nei apskritai būtų tikėtina surasti tikrame bare.

Source :