Naujoji “Hario Poterio” pjesė sukėlė alpimą bei malonius žiūrovų atodūsius. Ji žymi kelionės pabaigą visų mylimam berniukui burtininkui. Tai šeštadienį per premjerą Londone sakė jį sukūrusi J. K. Rowling.

Dažnai pjesė “Haris Poteris ir prakeiktas vaikas” bei to paties pavadinimo knyga, paremta jos scenarijumi, yra laikoma aštuntąja “Hario Poterio” serijos dalimi. Ji padėjo pažadinti naują Poterio manijos bangą praėjus penkiems metams nuo to laiko, kai paskutinė “Hario Poterio” knyga buvo adaptuota filmui.

Vidurnaktį minios žmonių užplūdo knygynus, kad galėtų pirmieji įsigyti naująją knygą. Tai įvyko praėjus vos kelioms valandoms po to, kai vaidinimas Londono “West End” teatre apstulbino žiūrovus sklandančiais apsiaustais, virš galvų skraidančiomis banguotomis šmėklomis bei iliuzionistų triukais, dėl kurių atrodė, jog aktoriai tarsi išnyksta ore.

Paklausta, ar knyga ir pjesė reiškia naujų Hario Poterio istorijų pradžią, Rowling atsakė: “Ne, ne. Per šiuos du vaidinimus jis išvyksta į ilgą kelionę, o tuomet taip – manau, mes baigėme. Žinote, tai yra kita karta”. J. K. Rowling pasirodė ant scenos, kai žmonės vaidinimui pasibaigus atsistoję plojo. – “Aš sujaudinta pamačiusi šią idėją taip gražiai realizuotą, tačiau su Hariu viskas baigta.”

Pjesėje “Prakeiktas vaikas”, kurią parašė J. K. Rowling, dramaturgas Jack Thorne bei režisierius John Tiffany, pasakojama istorija po devyniolikos metų nuo įvykių Hogvartse. Jame Poteris yra 37 – erių, persidirbęs Magijos Ministerijos darbuotojas bei trijų vaikų tėvas.

Bilietai į pjesę, kuri trunka penkias valandas ir yra padalinta į dvi dalis, jau parduoti iki pat 2017 m. gegužę vyksiančių vaidinimų. Entuziastai iš viso pasaulio prieš spektaklio premjerą išsirikiavo šalia įmantraus Palace Teatro, kad bent akimirkai pamatytų J. K. Rowling bei jame vaidinančius aktorius.

Daugelis dalyvavusiųjų premjeroje teigė, kad vaidinimas pateisino apžvalgose afišuotą apibūdinimą, jog tai bus jaudinantis, teatrališkas pasirodymas, su vikriu meistriškumu, kuris kartais priverčia garsiai atsidusti.

Ši pjesė – antras didelis šių metų įvykis “Hario Poterio” pasaulyje. Kiek anksčiau, balandžio mėnesį, buvo atidarytas naujas “Hario Poterio” atrakcionų parkas “Universal Studios” Los Andžele. Šiais metais taip pat dar laukiame lapkričio mėnesį pasirodysiančio filmo “Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti”, sukurto pagal to paties pavadinimo Hario mokyklinį vadovėlį.

Britų rašytoja teigė, jog jai buvo lengva perkelti savo kūrinį ant scenos, kadangi turėjo viziją, kaip pasirodymas turėtų atrodyti.

“Tai puikiai derėjo su medžiaga, kurią buvau sukūrusi apie kitos kartos laikotarpį, ir aš mačiau, jog tai puikiai  tiktų scenai. Niekada neplanavau parašyti dar vienos novelės, bet tai suteiks fanams šį tą ypatingo.”

Source :