Kaip jau žinote, filme „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti” Eddie Redmayne atlieka rimto britų burtininko, su magiškais gyvūnais savo lagamine, Njuto Miglapūčio vaidmenį. Dan Fogler vaidina visai kitokį žmogų: žiobarą iš žemutinės rytų Niujorko pusės vardu Džeikobas, kuris atidaro Njuto lagaminą ir netikėtai atranda magišką bendruomenę.

Nemažai žavingumo filmui suteikia ryšys tarp keturių pagrindinių veikėjų: Njuto, Džeikobo, Tinos (vaidina Katherine Waterston) ir Kvynės (vaidina Alison Sudol). Njuto ir Džeikobo tarpusavio santykiai žavintys, artimi bei harmoningi. Kaip teigia Dan Fogler, nesuprantamas susijaudinimas perklausų metu tarp jų atsirado beveik iškart. „Eddie ir aš iškart puikiai sutarėme. Pirmojoje perklausoje improvizavome filmo veikėjus  ir, manau, tai tikrai padėjo gauti vaidmenį”.

Dan taip pat yra komikas, todėl jam yra įprasta dirbti su medžiaga, kuriai nebuvo pasiruošta iš anksto. „Aš šalia Eddie jaučiausi labai patogiai. Labai svarbu turėti žmogų, su kuriuo jo veikėjas gali sutarti. Džeikobas turėjo būti pakankamai mėgstamas, kad stipriai paveiktų Njutą ir priverstų jį galvoti, jog gyvenimas – ne vien tik magiški padarai”.

Dan teigimu, unikali partnerystė tarp jo ir Eddie įkūnijamų personažų yra akivaizdi nuo pat to momento, kai jie apsivelka savo kostiumus. Eddie užsimauna Njuto kelnes, kurios jam yra šiek tiek per trumpos, bei povo mėlynumo švarką, susišukuoja plaukus į vieną pusę ir griebia savo magišką lagaminą. Tuo tarpu Fogler apsirengia Džeikobo trijų dalių kostiumą su pilka liemene ir netobulai tinkantį raudoną kaklaraištį, suglosto savo ūsus, o jo plaukai sušukuojami sklastymu bei praturtinami plaukų geliu. Eddie ir Fogler yra neįtikima pora ir tai sudaro dalį žavesio.

„Kai tik mes įlendame į savo kostiumus ir stovime kartu, tikrai tampame panašūs į Laurel ir Hardy. Ar galbūt į Abbott ir Costello (20 a. vidurio komikų duetas). Net ir į Šerloką su Vatsonu! Iš bendro, nesąmoningo požiūrio pusės, publika gali mus palaikyti savo mėgstamu duetu iš praeities ir tai tikrai puikiai suveiks.

Njutas ir Džeikobas nardo ir vingiuoja per įtemptą filmo siužetą, bet, nepaisant to, išlaiko savo tarpusavio lengvabūdiškumą. „Tai tarsi muzika”, – sakė Dan. „Eddie groja šį žavų, klasikiniu būdu išmoktą, jausmingą skambesį, o aš ant viršaus užmetu šiek tiek Bruklino džiazo ir kartu tai skamba labai gerai.”

Dan teigimu, šis filmas yra jo „didysis proveržis”. Tai šauniausias, labiausiai gąsdinantis projektas, kuriame jam teko dirbti. Ir dar šalia Eddie Redmayne. Dar tada, kai Dan dalyvavo perklausoje savo vaidmeniui gauti, Eddie, kaip geriausias aktorius, buvo ką tik gavęs Oskarą už savo pasirodymą filme „Visko teorija” („The Theory of Everything”). Jis su meile teigė, kad yra didelis Eddie fanas, ir pridūrė, jog yra labai puiku būti netoliese aktoriaus, kuris kada nors garantuotai bus įšventintas į riterius. „Nuostabu būti apsuptam žmonių, kurie paverčia tave geresniu. Aš jaučiu, tarsi tai buvo nepalyginamai pati geriausia kūrybinė patirtis, kurią kada nors turėjau, bei geriausias darbas, kurį teko atlikti. Jau negaliu sulaukti, kol filmas galiausiai pasirodys!”.

Filmo pasaulinė premjera įvyks jau šių metų lapkričio 18 dieną. Antrąją filmo dalį numatoma išleisti 2018 m. lapkritį.

Šaltiniai: