Hogvartso ir Ilvermonio herbai
Burtininkų mokykla Ilvermonis buvo įkurtas remiantis Hogvartso modeliu, tačiau dalis funkcijų šiose mokyklose skiriasi. Pateikiame penkis žinomus skirtumus.

Isolta sukūrė Ilvermonio mokyklą pagal istorijas, kurias girdėjo ir pasakojo savo įvaikintiems sūnums apie Hogvartsą. Savaime aišku, kad šios dvi mokyklos panašios, tačiau yra ir skirtumų. Pateikiame penkis skirtumus, kurie šiuo metu jau žinomi.

1. Koledžų pavadinimai

ilvermony houses

Kaip ir Hogvartse, Ilvermonyje yra keturi koledžai. Hogvartse jie pavadinti įkūrėjų – Helgos Švilpynės, Godriko Grifo, Rovenos Varnanagės ir Salazaro Klastuolio – vardais. Tuo tarpu Ilvermonyje koledžai pavadinti Isoltos, jos vyro ir įvaikintų vaikų mėgiamiausių magiškų gyvūnų vardais.

 2. Paskirstymo ceremonija

kepure

Visi moksleiviai turi kažkur pradėti, ir čia vėl išryškėja mokyklų skirtumai. Hogvartse mokiniai pašaukiami vardu, išeina į salės priekį, atsisėda ant kedės ir jiems uždedama Paskirstymo kepurė. Kepurė pažiūri į vaiko mintis ir visai salei praneša, kokiam koledžui jis priklausys. Ilvermonio paskirstymas yra kiek labiau demokratiškas. Mokinys pakviečiamas į salės priekį ir atsistoja ant Gordijaus mazgo. Tuomet keturi koledžus vaizduojantys raižiniai sprendžia, kuris iš jų nori šio mokinio savo koledže. Jei mokinį pasirenka keli koledžai, pasirinkimo galimybė atitinka pačiam mokiniui. Gan šaunu, ar ne?

3. Paskirstymo ceremonijos stebėjimas

Hogwarts Great Hall

Mokyklos panašios tuo, kad turi paskirstymo ceremoniją, kurią stebi visi mokiniai ir mokytojai. Skiriasi tik salės išdėstymas ir iš kurių vietų stebimi pirmakursiai. Hogvartse mokiniai sėdi prie savo koledžų stalų, o mokytojai turi atskirą stalą salės priekyje. Ilvermonyje mokiniai ir mokytojai pirmakursius stebi iš balkono.

4.Uniformos

uniforma hg

Visi abiejų mokyklų mokiniai dėvi uniformas, išsiskiria tik jų spalvos. Hogvartse apsiaustai juodi, o Ilvermonyje – mėlyni ir bruknių spalvos.

5. Burtų lazdelės

Wands

Visiems, norintiems mokytis magijos, būtinai reikia lazdelės. Čia ir pasireiškia vienas didžiausių Ilvermonio ir Hogvartso skirtumų. Hogvartso mokiniai lazdelę įsigyja Skersiniame skersgatvyje dar prieš prasidedant mokslo metams. Tačiau Ilvermonyje lazdelė duodama tik pasibaigus paskirstymo ceremonijai. Kitas skirtumas toks, kad Hogvartse mokiniai burtų lazdelę gali turėti visą laiką, net jei yra išvykę atostogoms. Ilvermonio mokiniai iki 17 metų privalo lazdeles palikti mokykloje.

Šaltiniai: