Berlyno muziejaus 300 lankytojų turėjo galimybę balsuoti, kaip pavadinti naują tarakoninių vapsvų rūšį. Pagal tai, kad vapsva beveik suparaližuoja savo auką prieš ją suvalgant, buvo nuspręsta vabzdį pavadinti Ampulex dementor (angl. dementor – psichas).

Muziejaus atstovai sakė:

Psichų elgesys ir efektas, aprašytas knygose, priminė mums tai, kaip elgiasi vapsva prieš sudorojant auką.

Po to, kai vapsva įgelia tarakonui, kai kurie jo elgesio elementai yra prislopinti (pvz. pasišalinimas), o kiti išlieka tokie patys (pvz. judėjimas).

Vapsva čiumpa dalinai paraližuotą tarakoną už vienos antenos ir veda jį į tinkamą dauginimuisi vietą. Tarakonas paklusniai seka vapsvą.

Tyrimai parodė, kad leidimas lankytojams išrinkti naujai rūšiai vardą, turi didelį pasisekimą, tad nenuostabu, kad lankytojai to ėmėsi su dideliu užsidegimu.

Tyrėjai rašė:

Mūsų paprašyti, lankytojai aiškiai išreiškė asmeninį ryšį su veisle, kuriai pavadinimą reikėjo sugalvoti, ir smalsumą gavę netikėtą progą dalyvauti vardo rinkime.

Dar daugiau – kai kurie lankytojai taip pat sakė, jog vardo galvojimas naujai vabzdžių rūšiai teigiamai pakeitė jų asmeninį suvokimą apie vabzdžius ir jų užimamą vietą gamtoje.

O jūs ar norėtumėte sudalyvauti panašiame vardo rinkime naujai gyvūno, paukščio ar vabzdžio veislei?