Taip taip, išgirdote teisingai! Jau gegužės 14 d. (šį trečiadienį) Kaune, Nemuno saloje, įvyks pirmasis Žiobarų Kvidičo čempionatas.

Kvidičas – gerai iš Hario Poterio knygų žinoma sporto šaka, kurią žaidžia dvi komandos po septynis burtininkus ant skraidančių šluotų. Trys iš komandos žaidėjų, vadinamų puolėjais, turi įmesti kamuolį Kritlį į vieną iš trijų priešingos komandos lankų, kuriuos saugo gynėjas. Įmetus kamuolį pro lanką, komanda pelno 10 taškų. Žaidimą paįvairina bei sukelia pavojaus du kamuoliai, vadinami Muštukais; jie taikosi į žaidėjus, stengdamiesi juos numušti nuo šluotų. Du atmušėjai lazdomis stengiasi juos numušti nuo savo komandos narių ir nukreipti į priešingos komandos žaidėjus. Galiausiai, kiekviena komanda turi po gaudytoją, kurio tikslas yra sugauti itin greitą graikinio riešuto dydžio kamuoliuką, pavadinimu Aukso šmaukštas. Už jo pagavimą komandai skiriama 150 taškų, žaidimas baigiamas.

Truputį pakeitę žaidimo taisykles, VDU Pavasario Festivalio proga VDU studentai nusprendė patys surengti turnyrą, kuris, kaip tikimasi, sulauks daug sirgalių bei dalyvių iš visos šalies. Viena iš renginio organizatorių Erika Gudliauskaitė pasakė:

Kvidičas – tai Lietuvoje dar neatrastas sportas, tačiau jau turi nemažai gerbėjų. Šimtai, galbūt net tūkstančiai žmonių yra stebėję kvidičo varžybas per televizorių. Dėl šios priežasties kartu su kolegomis nusprendėme, kad atėjo laikas Lietuvoje suorganizuoti pirmąjį kvidičo čempionatą.

,,Žiobarų kvidičas” 2005 m. buvo sukurtas JAV Middlebury koledže. Nuo to laiko kvidičas pasaulyje tapo labai populiarus sportas, nuo 2007 kiekvienais metais organizuojamas tarptautinis kvidičo turnyras, kurį rengia tarptautinė kvidičo asociacija. Pasaulyje yra apie 300 oficialių kvidičo komandų bei daug neoficialių.

Griebkite šluotas, burkite draugus į komandą, nes kvidičas jau arti ir jis išvers jus iš koto!

Daugiau apie renginį:
Taisyklės
Registracija
VDU Pavasario Festivalis