Ar kada susimąstėte, kiek kainuotų mokytis Hogvartse? Sužinoję atsakymą, galite nemenkai nustebti.

Net prabėgus šitiek metų svajonė gauti pakvietimą mokytis Hogvartse niekur nepranyko. Juk vis dar galima viltis, kad galėsime lankyti transfigūracijos pamokas ir ginčytis su mokytoju per nuodų ir vaistų pamokas, tiesa? Na, jeigu tai vis dar yra svajonė, sužinojus, kiek kainuotų mokytis Hogvartse, gali kilti šiek tiek abejonių.

Hario Poterio knygose nėra konkrečiai užsimenama apie pinigus – greičiausiai dėl to, kad Haris turi begales pinigų, kurie, regis, niekada neišseks (žinoma, jis paveldėjo juos iš savo tėvų). Bet kokie rūpesčiai dėl pinigų, kurie paprastai kyla Vizlių šeimoje, greitai išsprendžiami. Bet septynių vaikų mokslui Hogvartse Vizliai paklojo nemažai pinigų.

Taigi, kiek kainuotų mokytis Hogvartse? J. K. Rowling, Pottermore ir interneto dėka, dabar galima žinoti, kiek žiobariškų pinigų išleistume savo pirmiesiems mokslo metams Hogvartse. Ogi maždaug 925 eurus!

Sunkiausia yra išsiaiškinti mokestį už patį mokslą. Kai kurie atkakliai laikėsi nuomonės, kad mokslas Hogvartse yra nemokamas, o štai knygos šiuo atveju daug nepadėjo. Atlikus įvairius skaičiavimus kaina turėtų būti maždaug 38,000 eurų, tačiau J. K. Rowling atsakydama į vienos fanės klausimą Twitter tinkle patvirtino, kad mokslas Hogvartse nekainuoja, nes mokslą apmoka Magijos ministerija.

Tačiau kiekvienas Hogvartso pirmakursis gauna sąrašą, kuriame parašyta ką turi įsigyti Skersiniame skersgatvyje. Remiantis faktu, jog vienas galeonas lygus maždaug penkiems eurams, galima apskaičiuoti kiekvieno daikto kainą. Visos priemonės – Hario Poterio burtų lazdelė (38 eurai), katilas (95 eurai), žalvarinės svarstyklės (19 eurų), stiklinės  ir teleskopas (31 euras) – sudėjus kainuoja 183 eurus. O pridėjus visus vadovėlius, uniformą ir pelėdą, kaina išauga iki 925 eurų.

Tai nėra itin didelė suma, nes daugelį prekių užtenka nusipirkti vieną kartą, todėl Hogvartso negalime pavadinti viena brangiausių pasaulio mokyklų.

Šaltiniai: