Kadangi mes visi kažkuriuo savo gyvenimo momentu sušukome „Accio nuotolinio valdymo pultelį”
Haris Poteris ir Fenikso brolija

„Hario Poterio” knygų skaitymas yra ypatingas tuo, jog knygose vaizduojamas pasaulis yra labai gyvas ir magiškas. Visi norime jame būti. Bet jei iš tiesų galėtume panaudoti magiją, kurie kerai būtų naudingiausi žiobarų pasaulyje?

Accio – kerai, skirti daiktams pritaukti

Jei burtininkai su žiobarais ir turi vieną bendrą dalyką, tai jie visi sėdėjimą patogioje kėdėje laiko fantastišku dalyku. Todėl „prisišaukimo” burtai, t.y. kerai, kurie priverčia daiktus skristi link tavęs, yra didžiausia svajonė.

Tik pagalvokite: Accio ledus, Accio nuotolinį pultelį, Accio puodelį arbatos, Accio šį tą stipresnio! Kalbant apie link tavęs skrendančius atsitiktinius daiktus, galimybės yra neribotos.

Mes žinome, jog šie kerai turėtų būti naudojami labiau produktyvesnėms situacijoms, tokioms kaip siekiant pabėgti nuo ugnimi besispjaudančio Vengrijos Ragauodegio, kuris jau netrukus tave padegs, bet tik įsivaizduokite galimybę sugebėti prisikviesti ledų kibirėlį iš tikrųjų neatsikeliant iš lovos.

Haris Poteris ir Ugnies taurė

Alohomora – durų atidarymo kerai

Kerai, skirti atidaryti duris, tikrai atidarytų daugybę… durų, ypač tiems Žiobarams, kurie užtrenkė duris iš vidaus. Tačiau tokių kerų panaudojimo galimybė greičiausiai padidintų Žiobariškų vagysčių mastus. Galbūt burtininkai turi nuostabias kaimynų stebėjimo schemas?

Expelliarmus – nuginklavimo burtai

Expelliarmus yra vienas iš Hario labiausiai naudotų kerų (rimtai, Hari, šiek tiek paįvairink) ir mes manome, jog tarp žiobarų jis taip pat būtų vienas iš labiausiai naudojamų. Kodėl? Nes išmušinėti daiktus žmonėms iš rankų niekada nebūna nejuokinga. Greičiausiai todėl Haris jį nuolatos naudojo prieš Voldemortą.

Paskutiniosios dvikovos momentas

 Amžinojo priklijavimo burtai

Spaudimui jautrios lipnios medžiagos dienoms ateitų galas. Taip, amžinojo priklijavimo burtai yra skirti visiems „pasidaryk pats” mylėtojams, kadangi jie leidžia vartotojui amžiams pritvirtinti šį tą prie dar kažko. Blekų šeima panaudojo būtent tokius burtus, kad leistų Sirijaus grynakraujiškumu apsėstos motinos Valburgos portretui visiems laikams išlikti prilipusiu prie Grimaldžio aikštės nr. 12 sienos. Tai didžiausia visų „pasidaryk pats” entuziastų svajonė.

Tuo tarpu kalbant apie šių kerų panaudojimą ant savęs, Žiobarai turėtų du kart pagalvoti apie daiktų klijavimą prie savęs, tokių kaip jų mėgstamiausios kepurės arba mėgstamiausi meilės partneriai.

Obliviate – atminties pakeitimo burtai

Nors prisiminimai yra brangūs, šie burtai būtų naudingi dėl kelių priežasčių. Sakykime, vakarėlio metu ištari ne tokį kieno nors vardą. Obliviate!, tave atleidžia iš darbo – Obliviate! Nėra tokios problemos, kuri negalėtų būti sutvarkyta.

Expecto Patronum – gynėjo iššaukimo kerai

Mes visi žinome, jog Expecto Patronum yra kerai, kurie padeda atsikratyti Psichų – tamsiųjų, džiaugsmą ryjančių, viltį gyventi išsiurbiančių būtybių, kurios saugo Azkabaną. Nors mes patys ir nelabai susiduriame su tokiais padarais, turėti sidabrinį gynėją, kuris perima gyvūno pavidalo mūsų sielos atvaizdą vis tiek būtų labai šaunu. Taip, šiuo atveju tai vienintelė priežastis.

Haris moko „Dumbldoro Kariauną” iššaukti gynėją

Scourgify – išvalymo kerai

Burtininkai gali atlikti daugybę didžių ir įkvepiančių dalykų, bet faktas, jog egzistuoja dalelė magijos, priverčiančios indus pačius susiplauti, yra tikras stebuklas.

Vingardium Leviosa – kerai, priverčiantys daiktus plūduriuoti ore

Tai vienas iš pirmųjų kerų, kuriuos Haris apskritai išmoksta, ir mes galime suprasti, kodėl. Kaip būtų šaunu, jei galėtume bet ką priversti skraidyti kada tik panorėję. Kaip ir save pačius. Taip pat mes jau daugybę metų nusižiūrinėjame tas ore plūduriuojančias žvakes savo pačių kviestiniams pietums.

Filijaus Flitviko kerų klasėje

Silencio – kerai, nutildantys žmogų

Tikriausiai ne kartą teko atsidurti situacijoje, kai norisi užtildyti kokį nors žmogų. Silencio gyvenimą padarytų daug paprastesniu.

Glisseo – čiuožyklos kerai

Tai tikriausiai patys svarbiausi kerai visame burtininkų pasaulyje, ir vis dėlto jie negauna tokio pripažinimo, kokio yra nusipelnę. Žinoma, mes kalbame apie Glisseo – kerus, kurie paverčia laiptus čiuožyklomis. Kas dar gali būti svarbiau? Iš tiesų, pamirškite visus kitus burtažodžius ir amžiams viską paverskime čiuožyklomis.

 

Šaltiniai: