Balionas Hogvartsas.LT susitikime
Su bendraminčiais susitikti visada smagu ir ypač tuomet, kai jie - Hario Poterio fanai. Rugpjūtį susitikę šeši hogiečiai tuo ir vėl įsitikino.

Projektas Hogvartsas.LT ne vienam Hario Poterio fanui Lietuvoje padėjo susirasti draugų. Bendraujame su bendraminčiais praktiškai kiekvieną dieną, susipažįstame su naujais potergalviais. Ir turbūt daugelis ne kartą esame pagalvoję, kad būtų smagu su naujais pažįstamais susitikti gyvai. Galiausiai šios mintys daliai mūsų tapo realybe.

2022 m. kovo 3 d. Hogvartsas.LT projekto Discord serveryje Ryan paklausė, gal kas nors norėtų didelio Interaktyvaus Hogvartso forumo susitikimo vasarą. Nors šioks toks susidomėjimas buvo, idėja ilgainiui pasimirė ir atrodė pamiršta. Vis dėlto birželį idėja grįžo ir buvo sėkmingai įgyvendinta! Tiesa, renginys buvo pervadintas ne į forumo, o į viso Hogvartsas.LT projekto susitikimą.

Susitikimas prie portalo

Ilgai planuotas susitikimas įvyko 2022 m. rugpjūčio 20 d. Vilniuje, į kurį susirinko šeši potergalviai. Tikintis sulaukti dalyvių iš kitų miestų, susitarėme susitikti prie netoli stoties esančio „portalo” į Liubliną. Deja, paskutinėmis dienomis keletas žmonių nubyrėjo, tačiau drąsiausieji vis tiek susirinko sutartoje vietoje. Ko gero, ne vieną iš mūsų nustebino Alisos (kai kuriems vis dar įprasta vadinti ją Willy vardu) pasirodymas. Labai smagu, kad atėjo žmogus, kuris Discord serveryje aktyviai nedalyvauja, o apie renginį tikriausiai sužinojo iš pranešimo forume arba Facebook’e.

Elidijus pasirūpino, kad visi lengvai atpažintų reikiamus žmones – nepastebėti didelio helio baliono su Hogvartso emblema būtų gana sunku. Taigi, suradę šį balioną, dalyviai galėjo pradėti susipažinimą ir bendravimą. Sulaukę visų norinčiųjų susitikti, patraukėme į Bernardinų sodą. Iš anksto buvome susitarę, kad turėsime žaidimų, o Elidijus prasitarė, kad visų Lietuvos Hario Poterio fanų mama Arwen turi kažkokios veiklos.

Uogos, pica ir viktorina

Vos įsitaisius prie Vilnelės, pirmąja veikla tapo Dafydd atsivežtų uogų valgymas. Visi privalėjome jas valgyti ir labai komandiškai ištuštinome dėžutę. Pasibaigus uogų valgymo maratonui perėjome prie minėtos veiklos – viktorinos, kuri susidėjo iš trijų turų: Hario Poterio knygos, Hario Poterio filmai ir Interaktyvaus Hogvartso forumas. Nuo pat pirmojo klausimo pasipylė emocijos: vieną akimirką viktorina atrodė „žudanti”, o štai kitas klausimas jau visai nesudėtingas. Panašu, kad daliai dalyvių teko pakeisti nusistatymą, kad jie puikiai (ar kaip tik ne puikiai) išmano knygas, filmus ar forumą. Po įnirtingos ir emocingos kovos viktoriną laimėjo Dafydd. Viktorinos organizatoriai netgi pasirūpino prizais – nė vienas susitikimo dalyvis neliko be Hario Poterio atributikos ir pasirinkto koledžo bei Hogvartso lipdukų.

Per tą laiką spėjome išalkti, tad trumpai pasitarę patraukėme į Gedimino prospekte esančią Can Can piceriją. Amirai patarus, pakilome į antrą aukštą ir ten užsisakėme po picą. Bevalgydami dalinomės augintinių istorijomis ir šiaip bendravome. Ryan nusprendė „eiti prieš srovę” ir vienintelė neužsisakė Pepsi. Kiek palaukę gavome picas ir skubiai nusiuntėme jų nuotraukas į Discord serverį. Elidijus įpročio kelti maisto nuotraukų į serverį dar neturi, bet niekada nevėlu įpročius pakeisti, ar ne? Toliau bendraudami pavalgėme, apsvarstėme galimybę visiems kartu nueiti į pavojingiausią parduotuvę Vilniuje – Tiger. Visgi ten taip ir nenuėjome, o pavalgę išsiskirstėme.

Susitikimo atgarsiai

Grįžus namo, ne vienas susitikimo dalyvis džiaugėsi smagiai praleidę popietę ir minėjo, kad buvo įdomu susipažinti su kitais forumo ar serverio nariais. Susitikimas taip pat buvo gera pradžia nustoti bijoti Arwen, kurios nemažai naujokų iš pradžių prisibijo. Jau dabar mūsų šešetas su nekantrumu laukia kito susitikimo, į kurį galbūt susirinks dar daugiau dėl Hario Poterio pakvaišusių žmonių.