Gynėjo kerai pirmą kartą buvo paminėti knygoje „Haris Poteris ir Azkabano kalinys”. Tai gynybiniai kerai, iššaukiantys sidabrinį gyvūną, kuris naudojamas apsaugoti raganą ar burtininką nuo Psichų. Kiekvienas gynėjas yra tokio gyvūno formos, kuris yra kažkuo panašus į jį iškvietusį burtininką. Pavyzdžiui, Hario gynėjas yra elnias, Hermionos – ūdra, o Ronio – Džeko Raselo terjeras.

Pagaliau atėjo tas momentas, kai gali sužinoti ir savo gynėją! Prisimink savo laimingiausią momentą ir keliauk gražiu mišku, kuriame sulauksi įvairiausių klausimų, parašytų pačios J. K. Rowling. Kiekvienam klausimui yra skirtas ribotas laikas, o gynėją galima sužinoti tik vieną kartą.

Gynėjas gali įgauti įvairius pavidalus: tai gali būti įprastas gyvūnas arba, retesniais atvejais, magiška būtybė. Atsakyk į paslaptingus klausimus, prasibrauk pro mišką ir iškviesk savo naują draugą gynėją. Pabaigus testą, galėsi pasidalinti rezultatais, perskaityti J. K. Rowling parašytą gynėjo aprašymą arba grįžti ir aplankyti savo gynėją.

J. K. Rowling taip pat pasidalino savo gynėjo atradimo istorija:

Atlikau gynėjo testą (kurį pati parašiau) labai seniai, dar kai jį kūrėme. Tuomet gavau miškinę kiaunę ir buvau labai laiminga, nes mano meilė žebenkštinių gyvūnų rūšiai gana gerai žinoma. Kai praeitą savaitę testas pagaliau buvo baigtas, atlikau jį dar kartą. Sužinojau, kad mano gynėjas pasikeitė (kaip visi žinome, taip gali nutikti). Mano naujas gynėjas su manimi turi asmeninių ryšių ir jį dar labiau mėgstu, tad, mano žiniomis, gynėjo testas veikia! Štai mano gynėjas. Tai garnys 🙂


Šaunu, tiesa? Atlik gynėjo testą ir pasidalink komentaruose, kokį gynėją gavai! 🙂