Ilvermonis

Šių metų pavasarį J. K. Rowling pirmą kartą prabilo apie Amerikos burtininkų pasaulio paslaptis. Šiek tiek anksčiau rašytoja daugiau papasakojo apie iki tol negirdėtas magijos mokyklas, bet apie Šiaurės Amerikos magijos mokyklą Ilvermonį nepateikė pakankamai informacijos. Tačiau dabar J. K. Rowling taiso šią „klaidą” ir ne tik atskleidžia šios mokyklos įkūrimo istoriją, kuo ji skiriasi nuo Hogvartso bei kitas detales, bet ir suteikia galimybę išsiaiškinti, kuriam Ilvermonio koledžui priklausytum!

Pagrindinė personažė šiame video siužete – Isolta, airių kilmės našlaitė, kurią pagrobė jos teta Gormlaitė Gont, kurios pavardė nieko gero nežada prisiekusiam „Hario Poterio” fanui. Isolta, turėdama vogtą burtų lazdelę, suvaidina svarbų vaidmenį mokyklos įkūrimui.

Pottermore svetainėje užsiregistravę nariai turi galimybę atlikti paskirstymo testą, kuriam klausimus sukūrė J. K. Rowling, ir patekti į vieną iš keturių koledžų. Koledžai pavadinti magiškų būtybių vardais:

  • Horned Serpent – didžiulė raguotoji upių gyvatė, turinti brangakmenį viršugalvyje.
  • Pukwudgie – žema būtybė pilku veidu ir ilgomis ausimis.
  • Thunderbird – paukštis, galintis prišaukti audrą.
  • Wampus – greitas ir stiprus magiškas padaras, panašus į panterą, kurio beveik neįmanoma sunaikinti.

Sakoma, kad Ilvermonio koledžai simbolizuoja patį burtininką ar raganą. Protą simbolizuoja gyvačių koledžas, kūną – kačių koledžas, žemų būtybių – širdį, o paukščių – dvasią. Kiti sako, kad gyvačių koledže vertinami mokslininkai, kačių – kariai, žemų būtybių – hileriai, o paukščių – nuotykių ieškotojai