Pilnas vardas: Alan Sidney Patrick Rickman

Gimimo data: 1946-02-21

Mirties data: 2016-01-14

Žmona: Rima Horton

Personažas: Severas Sneipas

Trumpa biografija

Alan Rickman gimė Aktone (vakariniame Londone), fabriko darbininkų šeimoje. Jo protėviai – anglai, airiai ir velsiečiai. Alanas turi vyresnį brolį David, jaunesnį brolį Michael ir jaunesnę seserį Sheila. Kai Alanui buvo 8 m., mirė jo tėtis. Būsimasis aktorius lankė Latymer Upper mokyklą. Chelsea meno ir dizaino koledže studijavo grafinį dizainą, kur susipažino su Rima Horton, kuri vėliau tapo jo gyvenimo partnere. Tris metus pasimokęs Chelsea koledže, Alan studijas baigė Karališkajame meno koledže (angl. Royal College of Art). Po studijų su keliais draugais sukūrė grafikos dizaino verslą. Po kelių metų jo meilė teatrui atvedė jį į Karališkąją dramos meno akademiją (RADA). Palyginus vėlai (būdamas 26 m.), Alan įstojo į šią akademiją, kurioje prasidėjo beveik 40 m. trukusi aktoriaus karjera. Alan neapsiribojo vien tik teatru – vaidino scenoje, filmuose, televizijoje, taip pat režisavo kelis filmus. Alan Rickman mirė 2016 m. sausio 14 d. nuo vėžio.

Įdomūs faktai

  • Filme „Galaktikos gidas” Alan ir Warwick Davis (profesorius Flitvikas) vaidino tą patį personažą. Warwick dėvėjo Marvino kostiumą, o Alan šiam personažui „paskolino” savo balsą.
  • Sakė, kad Kanada jam – antrieji namai.
  • Kalifornijoje neišlaikė vairavimo egzamino, nes per daug atsargiai važiavo per žalią šviesą.
  • Alan Rickman – 11 metų vyresnis už Timothy Spall, 12 metų vyresnis už Adrian Rawlins ir Gary Oldman, 17 metų vyresnis už David Thewlis bei 21 metais vyresnis už Geraldine Somerville. Nepaisant to, visi šeši šių aktorių įkūnyti personažai buvo bendraamžiai ir mokėsi Hogvartse tais pačiais metais.
  • J. K. Rowling nuomone, nėra tinkamesnio aktoriaus, kuris galėjo suvaidinti Severą Sneipą.
  • Dalios Ibelhauptaitės ir Dexter Fletcher’io vestuvėse Alan buvo vyriausiasis pabrolys.
  • Vos pradėjus filmuotis filme „Haris Poteris ir Išminties akmuo”, J. K. Rowling Alanui atskleidė kelias detales apie Sneipą, kurios visam likusiam pasauliui nebuvo žinomos iki pačios paskutinės knygos. Alan Rickman buvo vienas iš nedaugelio žmonių (be pačios Rowling), kurie žinojo, kad Sneipas mylėjo Lilę Evans, kai abu mokėsi Hogvartse. J. K. Rowling sakė, kad šia informacija pasidalino su Alanu tam, kad šis labai gerai suprastų, kodėl jaučia kartėlį Hariui. Kai filmų režisieriai paklausdavo, kodėl jis kurią nors sceną vaidina tam tikru būdu, Alan Rickman atsakydavo, kad jis žino kai ką, jo jie patys nežino.
  • Po 47 metų draugystės vedė Rimą Horton privačioje ceremonijoje Niujorke.
  • Atsisakė Aleco Treveylano vaidmens filme „GoldenEye” (1995 m.), kadangi jam jau buvo pabodę vaidinti blogiečius.