Magija galbūt ir yra vienas šauniausių dalykų, bet ji tampa dar šaunesnė, jeigu ją sujungiame kartu su pasukų punšu ir apsilankymu parduotuvėse.

Artūras Vizlis ir Liucijus Smirdžius ginčijasi „Gražmenose ir Juoduliuose”

Nuo Skersinio skersgatvio iki Kiauliasodžio – juose yra viliojantis pasirinkimas neįprastų prekyviečių, kurias galima aplankyti. Nuo juokų krautuvėlių iki saldainių parduotuvių, nuo vaistinių iki bankų – iš tiesų kiekviena ragana ar burtininkas ten gali sau ką nors rasti. Čia pateiksime kai kurias parduotuves ir barus, kurių aplankymas paverstų išvykas į šias vietas pačiomis geriausiomis.

Olivanderis
Haris apsilanko Olivanderio burtų lazdelių parduotuvėje

Olivanderio krautuvėlė yra užgrūsta, dulkina vieta burtininkams, kurie tikisi prikišti savo rankas prie burtų lazdelių (ar tiksliau sakant leisti lazdelei prikišti savo rankas prie burtininko). Hariui apsilankymas pas Olivanderį buvo kertinis momentas suvokiant savo kaip burtininko potencialą. Šiaip ar taip, tai buvo viena pirmųjų jo aplankytų vietų Skersiniame skersgatvyje. Vieta, kurioje jis įsigijo savo labai svarbią, vienuolikos colių ilgio, bugienio su fenikso plunksna burtų lazdelę. Bet Hariui krautuvėlė suteikia ir didelės asmeninės reikšmės. Blausių akių, švelniakalbis jos savininkas taip pat buvo vienas pirmųjų žmonių iš burtininkų pasaulio, kuris pasikalbėjo su Hariu apie jo tėvus. Našlaičiui, kuris buvo visai neseniai sužinojęs tiesą apie savo mamą ir tėtį, tai turėjo būti tikrai ypatingas momentas.

„Turi motinos akis. Rodos, tik vakar pirko iš manęs savo pirmąją lazdelę. Dešimties colių ilgio, šmaikščią, padarytą iš karklo. Puiki lazdelė kerėti”

– Haris Poteris ir Išminties akmuo

 Vaistinė
Eliksyrų klasė

Vaistinės sienos yra apkrautos vienaragio ragais bei juodomis vabalų akimis. Vaistinė turi… savitą aromatą, bet tai yra ideali vieta įsigyti eliksyrų sudedamosioms dalims. Kas ten žino, kokios dar keistenybės guli jos lentynose ir ką galėtum rasti jose pasiknaisiojęs.

„Po to apsilankė vaistinėje, kur buvo taip įdomu, jog nebepaisei klaikios supuvusių kiaušinių ir kopūstų smarvės. Ant grindų stovėjo statinės su kažkokiais gliaumais, lentynos buvo prikimštos džiovintų žolių ir šaknų, spalvotų miltelių stiklainių, o palubėje kabojo plunksnų ryšeliai, ilčių ir užsirietusių nagų vėriniai.”

– Haris Poteris ir Išminties akmuo

Devyni Medūs
„Devyni medūs” iš vidaus

Kur dar būtų galima prigriebti šokoladinę varlę, stiklainį Pipirinių velniukų ar netgi kai kuriuos iš Dumbldoro mėgstamiausių skanumynų – rūgščiųjų pykštukų, jei ne šioje saldumynų parduotuvėje? Garsioji Kiauliasodžio įstaiga buvo viena iš labiausiai Hario, Ronio ir Hermionos lankomų vietų, bei buvo gerai žinoma tarp Hogvartso mokinių dėl gausybės jos tiekiamų egzotiškų saldumynų. Ronis buvo ypač stiprus šio verslo propaguotojas.

” – Saldumynų krautuvė, – užsisvajojo Ronis, – kur pilna visko”

– Haris Poteris ir Azkabano kalinys

Stebuklingasis žvėrynas
Banditas užšoka ant Ronio pečių

Iki planšyrų užpildyta įvairiausių rūšių magiškų gyvūnų, ši parduotuvė yra geriausiai žinoma kaip vieta, kur Hermiona sutiko Banditą – kadaise apleistą, rausvai gelsvą katiną. Tai yra būtent tokia netvarkinga ir šiek tiek chaotiška vieta, kuri puikiai pritampa Skersiniame skersgatvyje.

„Viduje buvo baisiai ankšta. Sienos lipte aplipusios narveliais. Tvyrojo smarvė ir triukšmas, nes narvelių gyventojai cypė, klykė, tarškė ar šnypštė.”

– Haris Poteris ir Azkabano kalinys

Gražmenos ir Juoduliai
Gilderojus Lokhartas pasirašo savo knygas

Geras knygynas yra tai, ką reikia vertinti. Nepaisant to, kad yra burtininkų pasaulyje, „Gražmenos ir Juoduliai” niekuo nesiskiria nuo įprasto žiobarų knygyno. Tai apdulkėjęs literatūros lobynas, absoliučiai tobula vieta bet kuriam jaunajam burtininkui, besitikinčiam prisivyti savo naujausias literatūrines madas, žinoma jei, kalbant apie „Pabaisišką pabaisų knygą”, apskritai galėsi ją atversti.

„Lentynos iki pat lubų buvo pilnos oda įrištų tomų, didelių it šaligatvio plokštės, knygelyčių sulig pašto ženklais šilku aptrauktais viršeliukais, knygų, prirašytų nesuprantamais simboliais, ir knygų tuščiais puslapiais”

– Haris Poteris ir Išminties akmuo

Gringotsas
Haris ir Hagridas Gringotse

Nepaisant to, kad tai ne parduotuvė, be jo tikrai negalėtum apsipirkti. Taip, Gringotsas yra svarbi Skersinio skersgatvio dalis, ir ši gatvė be didžiojo banko, kuriame dirba irzlių goblinų komanda, būtų daug mažesnės svarbos. Taip pat, kam gi galėtų nepatikti pašėlęs, šiek tiek pavojingai skambantis pasivažinėjimas vežimėliu, siekiant pasiimti šiek tiek pinigų?

„Gringotsas” – saugiausia vieta pasaulyje, jei nori ką nors išlaikyti. Na, gal dar Hogvartsas”

– Haris Poteris ir Išminties akmuo

Kiauras katilas
Kažkas laukia prie „Kiauro Katilo”

Kiauras katilas niekada nebuvo tik paprasčiausia vieta, skirta greitai išmaukti bokalą pasukų punšo. Be šio mažo, ikoniško baro nebūtų praėjimo į Skersinį Skersgatvį, taigi drąsiai galima teigti, jog ši vieta gali pasiūlyti daugiau, nei įprastas Londono baras. Tai taip pat yra vieta, kurioje Haris iš tikrųjų suprato esąs gan svarbi asmenybė. Ir kas galėtų nemėgti senojo gerojo barmeno Tomo?

„Tai tebuvo mažutė nusmurgusi užeiga. Jei Hagridas nebūtų parodęs, Haris nė nebūtų pastebėjęs”

– Haris Poteris ir Išminties akmuo

„Trijų šluotų” užeiga
„Trijų šluotų” užeiga

Rodos, gyvenimas Hogvartse kartais gali pasirodyti gana varginantis su visais tais namų darbais bei atsitiktinai iš požemių pasirodančiais troliais. „Trys šluotos” Kiauliasodyje yra labai tinkama vieta. Šilta ir patogi užeiga, kurią prižiūri žavingoji madam Rosmerta, buvo tobula Hariui, Roniui ir Hermionai, kai šie norėdavo kur nors šiltai pasisėdėti ar nugirsti šiek tiek paskalų.

„Viduje žmonių net tiršta, triukšminga, šilta ir prirūkę. Išvaizdžios figūros moteriškaitė dailiu veideliu prie baro aptarnavo būrelį įsismaginusių magų”

– Haris Poteris ir Azkabano kalinys

Magiškos Vizlių Šunybės
Vizlių krautuvėlė iš vidaus

Fredis ir Džordžas yra tokie vyrukai, kurie buvo sutverti valdyti būtent tokią pokštų krautuvėlę kaip „Magiškos Vizlių Šunybės”. Prikimšta Nykštukinių pūkučių bei daugiau praktinių juokelių nei galėtum įsivaizduoti, Magiškų Vizlių Šunybių krautuvėlė yra viena iš Skersinio skersgatvio ryškiausių ir populiariausių vietų. Jos pasirodymas vykstant Valdovo Voldemorto pakilimui buvo sveikintinas (You-Know-Poo, sensacinga priemonė nuo vidurių užkietėjimo, prisimenate!?). Galima tik padėkoti Hariui už tai, kad jis nusprendė tapti slaptuoju, ekscentriško dvynių verslo, rėmėju.

„Tarp neįdomių, plakatais apklijuotų aplinkinių parduotuvių Fredžio ir Džordžo vitrinos žibėjo kaip fejerverkas. Atsitiktiniai praeiviai eidami dairėsi per petį, o keli žmonės netgi sustojo negalėdami atplėšti apstulbusių žvilgsnių”

– Haris Poteris ir Netikras Princas

 

Šaltiniai: