Vystantis technologijoms, vis labiau populiarėja elektroninės knygos. Jų mėgėjai išskiria nemažai privalumų prieš popierines knygas – el. skaityklė talpina labai daug knygų, ją patogu pasiimti keliaujant, nereikia naudoti knygos skirtukų, kurie dažnai pasimeta ir panašiai.

Visgi dar yra tokių, kurie elektroninėse skaityklėse pasigenda tikros knygos dvasios: mėgsta knygos kvapą, naujų knygos puslapių šiugždėjimą ir blizgų viršelį. Pabaigus skaityti knygą, ateina nuostabus momentas, kai galima išrinkti naujai knygai tinkamiausią vietą knygų lentynoje. Galbūt el. knygų mėgėjams patinka patogumas, tačiau jie niekada negali patirti to jausmo, kurį pajungti žvelgdamas į gražiai sutvarkytą knygų lentyną.

Žinoma, nereikėtų spręsti apie knygą iš viršelio, tačiau jeigu jau žinai istoriją, žinoma, jog nori, kad knygos viršelis atspindėtų tą lobį, randamą jos viduje. Laimei, “Hario Poterio” fanai, ieškantys nuostabaus knygų rinkinio, turi nemažą pasirinkimą. Vien anglų kalba yra išleista keliolika skirtingų variantų, iš kurių pateikiame septynis knygų rinkinius, kurie sužavės bet kurį “Hario Poterio” faną.

1. Juniperio knygų skrynia

juniperio skrynia

Šią gražuolę skrynią galima nusipirkti keturiais pavidalais: Grifų Gūžtos, Varno Nago, Švilpynės ir Klastūnyno. Matę šį rinkinį tvirtina, kad skrynia tokia pat graži ir realybėje, ne tik nuotraukoje.

2. Iliustruotas “Hario Poterio” leidimas

iliustruotas-leidimas

2015 m. buvo išleistas pirmasis iliustruotas “Hario Poterio ir išminties akmens” leidimas. Šiuo metu jau galima pateikti užsakymus ir antrajai serijos daliai “Haris Poteris ir paslapčių kambarys”, kuri pasirodys 2016 m. spalio mėnesį.

Tai reiškia tik viena – laikas pradėti kolekcionuoti šiuos gražiuosius iliustruotus leidimus! Šio leidimo knygoje galima rasti nuostabias iliustracijas, kurių nėra kitų leidimų “Hario Poterio” knygose, taigi dar viena “Išminties akmens” ar “Paslapčių kambario” knyga yra pateisinama.

3. Komplektas minkštais viršeliais

paperback set

Ši kolekcija yra tobula tavo lentynai, nes, sudėjus visas knygas viena šalia kitos, nugarėlėse pasirodo Hogvartso peizažas. Tačiau tam reikia visų septynių knygų. Juk nenori, kad Hogvartso piliai trūktų bokšto ar dviejų!

4. Specialus leidimas minkštais viršeliais

signature-edition

Šis knygų minkštais viršeliais rinkinys buvo išleistas 2010 m. lapkričio mėnesį specialiai tai kartai skaitytojų, kuri neužaugo kartu su “Hario Poterio” knygomis ir nepatyrė gyvenimo Hogvartse jaudulio. Jose yra stilingos žymeklių juostelės ir dekoruoti priešlapiai. Knygas galima įsigyti dovanų dėžutėje.

5.Vaikų rinkinys kietais viršeliais

hardcover set

Bloomsbury leidykla turi kelias “Hario Poterio” knygų dėžes, kuriose galima rasti visas 7 knygas, tačiau šioji dėžė, kurioje knygos yra kietais viršeliais, yra iš tikrųjų nuostabi. Bloomsbury leidimo knygos skiriasi nuo kitų ne tik savo nuostabiais viršeliais. Jose galima rasti ir papildomos informacijos, kuri buvo paskelbta Pottermore svetainėje jau po visų septynių knygų išleidimo. Ryški raudona dėžė iškart patrauks akį, ypač jei širdyje priklausai Grifų Gūžtai ir negali atsispirti ryškiai raudonai koledžo spalvai. Padovanok ją vaikui, kuris dar tik atranda Hario Poterio pasaulio magiją…. arba pasilik ją savo lentynai!

6. Suaugusių rinkinys minkštais viršeliais

adults set

Dar vienas gražuolis komplektas iš Bloomsbury: suaugusių rinkinys yra moderni ir žvilganti “Hario Poterio” versija. Jei mėgsti minimalistinį stilių, šis komplektas kaip tik tau. O ir spalvų paletė atrodytų puikai šalia modernių, šviesių knygų tavo lentynoje.

7. Hogvartso bibliotekos rinkinys

Šiame nuostabiame Hogvartso knygų rinkinyje yra “Kvidičas amžių bėgyje”, “Bardlio Bidlio poringės”, “Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti.” Jei jau turi visas “Hario Poterio” knygas, bet nori daugiau, ši knygų dėžutė yra puikus pasirinkimas. Juk reikia pasivyti artėjantį “Fantastinių gyvūnų” filmą, kuris išeina jau šiais metais!

Source :