Galbūt Drakas su Hariu ir nekenčia vienas kito, bet jie turi daug daugiau bendro, nei kuris nors iš jų norėtų pripažinti. Čia pateiksime kai kuriuos iš ryškiausių panašumų, kuriais jie dalinosi knygų serijos metu.

1. Jie abu yra kilę iš šeimų su didele reputacija

Iki to laiko, kai Haris su Draku atsidūrė Hogvartse, Poterių ir Smirdžių pavardės jau buvo gerai žinomos. Džeimsas Poteris buvo kvidičo žvaigždė, o Lilė priklausė prestižiniam „Šliužų Klubui” dar gerokai iki to momento, kai abu juos nužudė Valdovas Voldemortas.

Liucijaus Smirdžiaus pavardė žinoma (ir jos prisibijoma) visoje Magijos Ministerijoje. Tuo tarpu jo žmona Narcisa yra kilusi iš kilmingų Blekų šeimos namų. Gerai tai ar blogai, bet abu berniukai turi pateisinti labai daug lūkesčių.

Smirdžių šeima

Šeimos garbingumas yra įsišaknijęs į abu vaikus, taigi jo gynimas gana dažnai suveda juos į muštynes. Galbūt, jeigu jie nors penkioms minutėms nustotų keikti vienas kitą, jie suvoktų, kad abu turi panašių sunkumų dėl didelių į juos dedamų vilčių.

2. Jie beveik tobulai įkūnija savo atstovaujamus koledžus

„Pašauktas Smirdžius išdidžiai nukrypavo prie kedės, ir jo noras beregint išsipildė: nespėjo gerai užsidėti kepurės, kai toji suspigo: – KLASTŪNYNAS!” (Haris Poteris ir Išminties akmuo)”

Iš kitos pusės Haris pasirenka nebūti būtent Klastūnyne, suteikdamas pirmenybę Grifų Gūžtai. Jie abu lieka ištikimi savo koledžų puoselėjamoms vertybėms – Drakas yra toks pats klastingas, koks Haris yra užsispyręs. Jei Drako šeimos pavardė, ryšiai ir pinigai gali jam suteikti pranašumą, tuomet jis nedvejodamas tuo pasinaudos. Haris galėtų įgyti galios ir įtakos pasinaudodamas savo „Išrinktojo” reputacija, bet jam to padaryti neleidžia jo principai.

Galima pridurti, jog Grifukai siekia tapti sėkmingais už savo pačių nuopelnus, tuo tarpu Klastuoliai tą laiko kvailu išteklių švaistymu. Nei vienas iš jų yra teisus ar neteisus – tai tiesiog skirtingi požiūriai, bet ir pakankamai rimta priežastis, dėl kurios jiedu niekada nepažvelgia vienas kitam į akis.

Drakas Smirdžius dvikovų klube

3. Jie abu yra savo kvidičo komandos gaudytojai

Savaime suprantama, Haris su Draku myli Kvidičą bei lygina save vienas su kitu, kai kalba eina apie šį nuostabų žaidimą. Drakas taip troško žaisti už savo koledžą, jog privertė savo tėvą sumokėti už septynias „Aureoles – 2001” – po vieną kiekvienam Klastūnyno kvidičo komandos nariui.

Hario talentas buvo akivaizdus nuo pat jo pirmojo skrydžio su šluota, kuris įvyko dėka to, jog Smirdžius pavogė Nevilio Priminą, ir kuris jam pelnė vietą Grifų Gūžtos komandoje.

Klastūnyno kvidičo komanda

Nors paprastai bendras susidomėjimas sportu įžiebia draugystę, Hariui su Draku tai tik dar vienas dalykas, dėl kurio galima peštis. Šie du gaudytojai didesniąją laiko dalį praleidžia ne gaudydami Šmaukštą, o gaudydami vienas kitą.

4. Jie abu turi nemalonių ryšių su Voldemortu.

Bet judviejų konkurencija yra daug gilesnė ir tamsesnė negu tik kvidičas. Pirmojo burtininkų karo metu Poterių šeima prisijungė prie Fenikso Brolijos, tuo tarpu Liucijus kaip Mirties Valgytojas tarnavo Voldemortui.

Nors Hario ryšys su Tamsos Valdovu yra labiau akivaizdus (jį galima pamatyti tiesiog ant jo kaktos), Drako ryšys su Voldemortu laikui bėgant vis didėjo, pasiekdamas savo kulminaciją „Netikrame Prince”, kai Drakui buvo paskirta mirtina Voldemorto misija nužudyti Dumbldorą. Jums būtų atleista jeigu manėte, kad Drakas būtų pasimėgavęs šia užduotimi, bet jo tėvui esant Azkabane ir kylant pavojui jo paties gyvybei, Drakas pasidavė spaudimui ir izoliacijai, kurią Haris buvo patyręs daugybę kartų.

Nepaisant spaudimo, kurį Haris dažnai jaučia dėka savo paties priverstinio ryšio su Voldemortu, yra juokinga, kai pagalvoji, jog jis greičiausiai būtų vienas iš nedaugelio žmonių, kuris iš tikrųjų suprastų, ką patiria Drakas. Deja, dėl akivaizdaus draugiškų pokalbių tarp judviejų trūkumo, jie nepasikalbėjo šiomis temomis iš širdies.

Drakas Smirdžius

5. Jie abu yra savaip turtingi 

Kai Drakas su Hariu pirmą kartą susitiko Skersiniame Skersgatvyje, jie nelabai galėjo jausti Galeonų trūkumą. Bet jiedu buvo užauginti kardinaliai skirtingomis sąlygomis: kai Smirdžiai greičiausiai patys sugadino savo sūnų, Dursliai su Hariu elgėsi taip, tarsi jis jau būtų supuvęs. Todėl jų požiūriai į sklidinai auksu pripildytas saugyklas Gringotse yra labai skirtingi.

„Greit įsitikinsi, Poteri, kad kai kurios burtininkų šeimos yra daug geresnės už kitas. Nereikia prasidėt su visokiais pašlemėkais. Aš tau galėsiu padėt išsirinkti draugus. Jis atkišo Hariui ranką, tačiau tas savosios nepadavė. – Ačiū, manau, pats skiriu, kas pašlemėkai, – šaltai pasakė.” (Haris Poteris ir Išminties akmuo)

Drakas dažnai puikuojasi savo turtu, bet Haris pernelyg aiškiai prisimena skurdą ir yra labai supratingas tiems, kurie turi nedaug. Po savo išlaidavimo Hogvartso Ekspreso saldumynų vežimėliui, pirmas dalykas, kurį Haris padarė, tai pasidalino jais su savo naujuoju draugu Roniu, kurį Drakas įžeidė dėl buvimo neturtingu. Galbūt, jeigu Smirdžių šeima nebūtų maitinusi savo sūnaus tokia panieka kitiems, šie du priešai būtų galėję būti draugais?..

Šaltiniai: