Albas Dumbldoras nenuginčijamai yra pasakęs vienas geriausių frazių „Hario Poterio” knygų istorijoje. Jo replikose galima rasti nuo įkvepiančio iki protingo humoro, jos visada yra atsargiai ir meistriškai apgalvotos bei šmaikščios. Straipsnyje pateikiame 10 geriausių Dumbldoro frazių.

1. Ši citata, kaip sako pati J. K. Rowling, yra jos mėgstamiausias Dumbldoro išminties gabalėlis.
„Na, žinoma, Hari, tai vyksta tavo galvoje, bet kas tau sakė, jog dėl to yra netikra?” – Mirties relikvijos

2. Žodžių galia yra tai, kas atnešė J. K. Rowling knygas į daugelio skaitytojų minčių pasaulį, taigi visai nestebina, jog ji į savo darbus įterpė ir citatą apie tą galią.
Mano nekuklia nuomone, žodžiai yra neišsenkantis magijos šaltinis, galintis ne tik sužeisti, bet ir pagydyti.” – Mirties relikvijos

3. Knygose yra daug kalbama apie baimę. Vardo baimė, pačios baimės baimė… šios baimės rūšys yra nežinomybės plėtiniai, nuo kurių kenčia žmonės, susidūrę su mirties vaizdu. Dumbldoras, kaip visada, turėjo ką pasakyti ir sumenkinti tam tikrą baimę.
„Racionaliam protui mirtis tėra dar vienas didelis nuotykis.” – Išminties akmuo

4. Viena labiausiai knygose dominuojančių temų yra ta, kad meilė yra didžiausias galios šaltinis. Motinos meilė yra pakankamai stipri apsaugoti vaiką, net jei jos pačios nėra šalia. Taip pat aukojimasis dėl žmonių, kuriuos myli, tam tikra prasme gali suteikti tau nemirtingumą.
„Mirusiųjų negailėk, Hari. Gailėk gyvųjų, ypač tų, kurie gyvena be meilės.”– Mirties relikvijos

5. Žmogaus emocijos kuria ryšį, kuris kartu jungia visuomenes ir atskirus individus. Kai atsiranda sunkumų ir depresija ima viršų, būna sunku patikėti, kad viskas ir vėl bus gerai. Rowling sukūrė psichus kaip depresijos atspindį. Taip pat savo knygų puslapius ji pagardino padrąsinimo ir vilties žodžiais. Vienas iš geriausių pavyzdžių yra viena iš plačiausiai cituojamų Dumbldoro eilučių.
„Net tamsiausiu metu galima būti laimingu, tik svarbu nepamiršti įsijungti šviesą.” – Azkabano kalinys

6. Pasirinkimai tarp gėrio ir blogio yra vieni sunkiausių gyvenime, ypač kai žinai, kad blogio kelias tave nuves į kur kas mažesnius sunkumus, nei gėrio kelias.
„Mums teks rinktis, ar tai, kas teisinga, ar tai, kas lengvai pasiekiama.” – Ugnies taurė

7. Praradus kažką, ką myli, labai sunku suprasti, kodėl tas žmogus buvo ištrintas iš tavo gyvenimo. Atsigavimo kelias po tragiškos netekties yra sunkus, bet toks, kurį visi turi nukeliauti bent kartą savo gyvenime. Dumbldoras šį kelią iliustruoja idealiai.
„Supratimas – pirmas žingsnis į susitaikymą. Tik susitaikius galima atsigauti.” – Ugnies taurė

8. Štai kodėl žmonės yra juokingi…
„Žmonės daug lengviau atleidžia kitiems klaidas.” – Netikras princas

9. J. K. Rowling suteikė žmonėms vaikystės prisiminimus, kurių jie ilgai nepamirš. Knygos nukelia mus tiesiai į mūsų vaikystės metus, o ši citata yra kaip priminimas nepamiršti mūsų jaunystės dienų.
„Jaunimas negali suprasti, ką jaučia ir mąsto seni. Tačiau seni žmonės kalti, jeigu pamiršta, kokie patys buvo jauni. O aš, atrodo, visiškai pamiršau…” – Fenikso brolija

10. Tikriausiai tai pati garsiausia Dumbldoro frazė, taigi, kaip gi galime neįtraukti jos į šį sąrašą. Ji paprasta ir atvira, bet einanti tiesiai į širdį.
„Tai, ką mes pasirenkame, Hari, daug aiškiau už sugebėjimus parodo, kokie iš tikrųjų esame.” – Paslapčių kambarys

Šaltiniai: