Pottermore svetainėje – nauja informacija apie magiškąjį pasaulį

Balandžio 12-ąją dieną prasidėjo gerai visiems žinomas 427-asis pasaulio kvidičo čempionatas, vykstantis Patagonijos dykumoje Pietų Amerikoje! „Magijos Žinių“ sporto skiltyje kas kelias dienas rašo Džinė Vizli, pranešanti apie komandų žaidynes bei tokius svarbius įvykius kaip Atidarymo Ceremonija. Visus šiuos straipsnius galite perskaityti Pottermore svetainėje.

Čempionatas toks populiarus, kad apie jį nusprendė pašnekėti netgi garsioji Rita Nepasėda, „Magijos Žinių“ Paskalų Skilties korespondentė. Norėdami sužinoti, ką apie čempionatą gali pasakyti ji, spauskite čia (angliškai) arba skaitykite žemiau:


2014 m. liepos 8 d.

DUMBLDORO KARIAUNA SUSIVIENIJA PASAULIO KVIDIČO  ČEMPIONATO FINALE

„Magijos Žinių“ paskalų skilties korespondentė Rita Nepasėda.

Yra garsenybių – ir yra garsenybių. Matėme daug garsių veidų, stovinčių čia, Patagonijos dykumoje – Ministrų ir Prezidentų, Celestiną Vorbek, kontroversiškąją Amerikiečių burtininkų grupę Lenktasparniai Šmaukštai – visi sukėlė džiugesio pilnus sujudimus nuo minių žmonių, besigrumiančių dėl autografų iki Tiltų kerų naudojimo tam, kad garsenybės galėtų praeiti virš minios iki VIP vietų.

Tačiau kai stovyklavietėje bei stadione pasigirdo žodis, kad tam tikra grupelė prastu pagarsėjusių burtininkų(jau nebe tų skaistaveidžių paauglių, kokiais buvo pačiam jėgų žydėjime, bet vis dėlto atpažįstamų) atvyko pažiūrėti finalo, entuziazmas pakilo iki beprotiško lygmens. Miniai besiveržiantis, palapinės buvo sulygintos su žeme, o maži vaikai sumindyti. Fanai iš iš visų pasaulio kampų judėjo link tos vietos, kur pasak gandų buvo pamatyta narių iš Dumbldoro Kariaunos, labiau už viską norėję pamatyti tą, kurį vis dar vadino Išrinktuoju.

Poterio šeimyna bei likę Dumbldoro Kariaunos nariai gavo vietas stovyklavietės VIP dalyje, kuri apsaugota sudėtingais kerais bei patruliuojama Apsaugos Raganių. Jų pasirodymas užtikrino minių minias, stovinčias prie užkardų, besitikinčias gauti progą pažvelgti į savo herojus. 15 valandą šiandien jie gavo tokią progą, kai lydimas garsių klyksmų Poteris išsivedė savo jaunuosius sūnus Džeimsą ir Albą aplankyti žaidėjų teritorijos, kur supažindino juos su Bulgarų Gaudytoju Viktoru Krumu.

Nedaug belikus iki 34-ių, yra keletas sidabrinių gijų įžymiojo Auroro juoduose plaukuose, tačiau jis vis dar nešioja savitus apvaliuosius akinius, kurie, kaip keletas pasakytų, labiau tinkami ne itin stilingam dvylikamečiui. Garsusis žaibo formos randas turi draugą: Poteris demonstruojasi bjauriu pjūviu virš jo dešiniojo skruostikaulio. Paieškos sužinoti jo kilmę užsibaigė tik šiuo įprastu atsaku iš Magijos Ministerijos: „Mes nekomentuojame nieko, susijusio su itin slaptu darbu Aurorų departamentui, kaip jau esame jums sakę ne mažiau nei 514 kartų, ponia Nepasėda.“ Tad ką gi jie slepia? Ar Išrinktasis įsipainiojęs į naujas paslaptis, kurios vieną dieną išlįs aikštėn ir panardins mus į naują teroro bei chaoso amžių?

O gal jo sužeidimas turi kuklesnę kilmę, tokią, kurią Poteris šitaip stengiasi nuslėpti? Galbūt jį užkeikė žmona? Ar atsirado įtrūkimų sąjungoje, kurią Poteriai pasiryžę vaizduoti kaip laimingą? Ar mums reikėtų atkreipti dėmesį į faktą, kad Džinevra buvo visiškai laiminga palikti vyrą ir vaikus Londone, kol pranešinėjo apie šį turnyrą? Kritikai vis dar svarsto, ar ji tikrai turėjo talento bei patirties tam, kad būtų išsiųsta į Kvidičo Pasaulio Čempionatą(kritikai nutarė – ne!!!), bet pripažinkim, kai tavo pavardė Poter, durys atsidaro, tarptautinės sporto organizacijos lenkiasi ir keliaklupsčiauja, o „Magijos Žinių“ redaktoriai įteikia tau pelningus straipsnius.

Kaip jų atsidavę fanai ir pasekėjai žinos, Poteris ir Krumas kovojo vienas priešais kitą kontroversiškame Burtų Trikovės Turnyre, tačiau jokių pykčių akivaizdžiai nėra(kas iš tikrųjų įvyko tame labirinte? Neatrodo, kad spėliones numalšins jų susitikimo šiltumas). Po pusvalandį trukusio pašnekesio, Poteris ir jo sūnūs sugrįžo į stovyklaviete, kur bendravo su likusia Dumbldoro Kariauna iki po vidurnakčio.

Šalimoje palapinėje yra Poterio du artimiausi bendražygiai, tie, kurie apie jį žino viską ir vis dėlto visada atsisakė šnekėtis su spauda. Ar jie jo išsigandę, o galbūt tai jų pačių paslaptys, dėl kurių išaiškėjimo jie jaudinasi, dėl kurių būtų apjuodintas mitas dėl To, Kurio Nevalia Minėti sužlugimo? Dabar susituokę, Ronaldas Vizlis ir Hermiona Įkyrėlė buvo kartu su Poteriu beveik kiekviename gyvenimo žingsnyje. Kaip ir likusi Dumbldoro Kariauna, jie kovėsi Hogvartso Mūšyje ir išties nusipelno ovacijų ir apdovanojimų už drąsą, įteiktų jiems dėkingo burtininkų pasaulio.

*Pranc. – Fatališka moteris

Tiesiai po mūšio Vizlis, kurio garsūs ryži plaukai jau nežymiai retėja, įsidarbino Magijos Ministerijoje drauge su Poteriu, tačiau po tik dviejų metų paliko darbą , kad vadovautų itin sėkmingai magiškų pokštų krautuvei Magiškos Vizlių Šunybės. Ar jis, kaip tuo metu konstatavo, džiaugėsi galimybe „padėti mano broliui Džordžui versle, kurį visada dievinau“? O gal jam iki gyvo kaulo įgriso likti Poterio šešėlyje? Ar darbas Aurorų departamente buvo per daug žmogui, prisipažinusiam, kad To, Kurio Nevalia Minėti Horokrusų naikinimas jį „visiškai išsunkė“? Jis nerodo jokių akivaizdžių psichikos sutrikimų ženklų, tačiau visuomenė nėra prileidžiama pakankamai arti, kad galėtų tinkamai įvertinti. Ar tai įtartina?

Hermiona Įkyrėlė, be abejonės, visada buvo grupelės femme fatale*. Tų laikų spaudos pranešimai atskleidė, kad būdama paauglė ji žaidė jaunojo Poterio jausmais prieš būnant nuviliotai Viktoro Krumo ir galiausiai tampant ištikimai Poterio pagalbininkei. Po kosminio paaukštinimo į Magijos Įstatymų Priežiūros Departamento Viršininko Pavaduotoją ir tikėjimosi, kad ji sieks dar daugiau Ministerijoje, ji taip pat yra motina sūnui Hugo ir dukteriai Rauzei. Ar Hermiona Įkyrėlė yra įrodymas, kad ragana gali turėti visa geriausia?(Ne – pažvelkite į jos plaukus.)

Čia yra ir tie Dumbldoro Kariaunos nariai, kurie gavo daug mažiau dėmesio nei Poteris, Vizlis ir Įkyrėlė(ar jie įsižeidę? Beveik neabejotinai). Nevilis Nevėkšla, dabar populiarus Herbologijos mokytojas Hogvartso Burtų ir Kerėjimo Mokykloje, yra čia, Patagonijoje, su savo žmona Hana. Iki šiol pora gyveno virš Kiaurojo Katilo Londone, bet sklinda gandai, kad Hana ne tik persikvalifikavo Hilerės darbui, bet ir darbinasi Hogvartse kaip seselė. Nepagrįsti gandai sako, kad ji bei jos vyras abu mėgaujasi Ogdeno Ugnine šiek tiek daugiau nei mes tikėtumėmės iš mūsų vaikų globėjų, tačiau neabejotinai visi linkime jai didžiausios sėkmės su jos pareiškimu dėl darbo.

Paskutinė Dumbldoro Kariaunos vadeiva yra, žinoma, Luna Geranorė(dabar ištekėjusi už Rolfo Miglapūčio, garsiojo magizoologo Njuto juodbruvo anūko). Vis dar žavingai ekscentriška, Luna slampinėjo stovyklavietės VIP dalyje apsirėdžiusi drabužiais, pagamintais iš visų šešiolikos besivaržančių šalių vėliavų. Jos dvyniai sūnūs yra “namuose su seneliu”. Ar tai eufemizmas pasakymui „per daug nesveiki, kad būtų pamatyti viešumoje”? Be abejonės tik žiauriausi galėtų tai sakyti.

Įvairūs kiti Kariaunos nariai yra čia, tačiau didžiausias dėmesys sutelktas į šį šešetuką. Kur tik pamatai raudonus plaukus, gali visiškai pagrįstai spėti, kad jie priklauso Vizliui, nors ir sudėtinga pasakyti, ar tai Džordžas(turtingasis Magiškųjų Vizlių Šunybių vadovas), Čarlis(drakonų dresuotojas, dar nevedęs – kodėl?) ar Persis(Magiškojo Transporto Departamento Vadovas – tai jo kaltė, jei Kelionmilčių Tinklas toks perkrautas!). Vienintelis, kurį lengva atpažinti, yra Bilas, kuris, vargšelis, buvo baisiai randuotas susirėmimo su vilkolakiu metu, ir vis dėlto kažkaip(užkerėjimu? Meilės eliksyru? Šantažu? Pagrobimu?) vedė nenuginčijamai gražią(nors ir neabejotinai tuščiagalvę) Fler Delakur.

Sklinda žodis, kad šiuos ir kitus Dumbldoro Kariaunos narius pamatysime VIP vietose finale, prisidedančius prie šios iškilmingos progos spalvingumo bei džiugesio. Tikėkimės, kad dviejų jų jaunųjų pakalikų elgesys neprivers jaustis nepatogiai ir neatneš gėdos tiems, kurie anskčiau suteikė garbės burtininko vardui.

Kiekvienam kyla abejonių dėl kišimosi į jaunų žmonių gyvenimą, tačiau faktas yra toks, kad bet kas, glaudžiai susijęs su Hariu Poteriu, gauna už tai naudos ir privalo sumokėti visuomenės susidomėjimo mokestį. Jokios abejonės, kad Poteris bus sugniuždytas išgirsti, jog jo šešiolikmetis krikštasūnis Tedis Lupinas – ištįsęs pusvilkolakis šviesiai mėlynais plaukais – nuo pat atvykimo į VIP stovyklavietę elgėsi būdu, netinkamu burtininkų aukštuomenei. Gali būti per daug prašyti visąlaik užsiėmusio Poterio ant trumpesnio pavadėlio laikyti šį laukinį berniuką, kuris mirštančių tėvų buvo patikėtas jo priežiūrai, bet retas drįsta pagalvoti apie tai, kas be staigaus įsikišimo išaugs iš ponaičio Lupino. Tuo tarpu, ponas Bilas Vizlis su žmona tikriausiai norėtų sužinoti, kad jų dailiąją blondinę dukrą Viktuar, atrodo, traukte traukia bet koks tamsus kampelis, kur tik pasirodo ponaitis Lupinas. Gerosios naujienos yra tai, kad jie abu, regis, išrado metodą kvėpuoti pro ausis. Negaliu sugalvoti jokio kito būdo, kaip jie išgyveno tokius ilgus periodus to, kas mano jaunose dienose buvo vadinama „laižymusi“.

Bet nebūkime griežti. Haris Poteris ir jo gretos niekada neteigė esą tobuli! O tiems, kurie nori žinoti, kaip tiksliai netobuli jie yra, mano naujoji biografija: Dumbldoro Kariauna: Tamsioji Išsiskirstymo Pusė bus prieinama Gražmenose ir Juoduliuose liepos 31-ą.


Šį Ritos Nepasėdos tekstą parašė J.K.Rowling. Kaip manote, ar galime tikėtis kažkokio specialaus teksto liepos 31-ąją? Tą dieną bus išleista tariama Ritos Nepasėdos knyga. Galbūt iš Rowling gausime kitą istoriją?

Parašykite komentarą