Naujajame žurnalo „Empire” numeryje gausu aktorių, prodiuserių, režisierių bei kitų žmonių, be kurių „Hario Poterio” filmai nebūtų tapę realybe, minčių bei prisiminimų. Siūlome paskaityti keletą trumpų, tačiau įdomių, o kartais ir šypseną ar nustebimą keliančių ištraukų. Kas buvo tarsi dvi monetos pusės? Kodėl Daniel Radcliffe nepatiko „Haris Poteris ir Netikras Princas”? Kas buvo vadinami „Mirusiais vaikais”? Kaip vyko atranka Levandos Rudės personažui? Paskaitykite ir sužinosite.

  • „Haris Poteris ir Paslapčių Kambarys”: Filmavimas prasidėjo pirmadienį po pirmojo filmo premjerinio savaitgalio. Jo tikslas buvo išlaikyti žiūrovų susidomėjimą. Filmuojant „Išminties Akmenį” net keli mėnesiai buvo praleisti svarstant, kaip nufilmuoti kvidičą, o šįkart viskas buvo daug lengviau.
  • TOM FELTON (Drakas Smirdžius): „Su Daniel (Hariu Poteriu) kalbėdavom, jog esam tarsi dvi monetos pusės. Hario gyvenime daug žmonių darė jam teigiamą įtaką, o Drakui teko kovoti su faktu, jog jo tėvai, o tuo labiau tetulė Belatriks, nėra geriausi pavyzdžiai”.
  • ALFONSO CUARON („Azkabano Kalinio” režisierius): „Tuo metu, kai man pasiūlė režisuoti trečiąją dalį, visai nesidomėjau šia saga. Buvau girdėjęs apie jos fenomeną, tačiau manęs tai nedomino. Prieš imantis darbo, man liepė perskaityti knygas. Vos pradėjęs pirmąją dalį, įsitraukiau.
    Pačioje pradžioje paprašiau, kad Daniel, Rupert (Ronis Vizlis) ir Emma (Hermiona Įkyrėlė) atliktų namų darbą – įsijautę į savo veikėjus parašytų autobiografijas. Dan parašė nuostabią esę, tiesiog išliejo širdį maždaug dešimties puslapių kūrinėlyje. Emma parašė apie šešiasdešimt puslapių, viskas buvo apgalvota, detalizuota. Rupert neatliko užduoties, tad pagalvojau, kad jis nežiūri rimtai, tačiau jis tiesiog pasakė, jog padarė tai, ką jo vietoje būtų daręs Ronis”.
  • ROBERT HARDY (Kornelijus Karamelė): „Vienu metu vykome filmuoti į Škotiją rugpjūtį. Buvome pakerėti minties, jog ten tris mėnesius puikus oras – giedra, saulėta, šilta… Taip ir buvo. Iki tos dienos, kai atvykome mes. Tą savaitgalį prapliupo lyti. Bet pagaliau sulaukėme dienos be lietaus ir nusprendėme pamėginti filmuoti. Tai buvo magiška – niūri, tragediją žadanti kalnų virtinė, išnyrusi iš miglos”.
  • ALFONSO CUARON: „Piteris Trumpulis, Remas Lubinas ir Sirijus Blekas – buvę vaikystės draugai tampa priešais. Tačiau jie vis dar turi kažką bendro: visi jie yra magijos pasaulio atstumtieji, juos persekioja seno bičiulio Džeimso Poterio atminimas, be to, dėl įvairių priežasčių jie be galo domisi Hario gyvenimu”.
  • TIMOTHY SPALL (Piteris Trumpulis): „Tai nuostabi rolė. Nors kai kurie žmonės mane visada prisimins kaip „žiurkių” iš „Hario Poterio”.
  • „Haris Poteris ir Ugnies Taurė”: Tuo metu ketvirtoji knyga buvo storiausia iš išleistų. Režisierius Mike Newell rimtai svarstė galimybę statyti du filmus.
  • MAGGIE SMITH (Minerva Makgonagal): „Profesorė Makgonagal visad  jautėsi atsakinga už Hogvartso mokinius, štai kodėl ji užstojo juos prieš Doloresą Ambridž (akt. Imelda Staunton). Buvo keista filmuoti sceną, kur mes susitinkame ant laiptų ir laipom aukštyn žemyn – juk aš gerokai aukštesnė”.
  • „Haris Poteris ir Fenikso Brolija”: Šis politinis filmas trumpiausias serijoje, nepaisant knygos apimties. Tačiau režisierius David Yates sugebėjo lėtai besivystančią knygą su galinga pabaiga paversti įtemptu, kvapą gniaužiančiu filmu.
  • JAMES PHELPS (Fredis Vizlis): „Mes net negalėjome pasilikti savo lazdelių, nes jos turėjo keliauti į parodą. Bent jau kelias smulkmenas gavau…”
  • DAVID YATES (paskutinių keturių filmų režisierius): „Užtrukome, kol atrinkome aktorę Levandos Rudės rolei (Jessie Cave). Iš pradžių buvo šimtai norinčių, vėliau atrinkome penkias ar šešias. Galiausiai paprašėme Rupert dalyvauti atrenkant ir atlikti keletą improvizacinių epizodų. Nemanau, kad jis bučiavosi su visom, tačiau su keliom tikrai”.
  • MICHAEL GAMBON (Albas Dumbldoras): „Richard Harris (aktorius, vaidinęs Albą Dumbldorą pirmuose dviejuose filmuose) buvo mano didvyris, tačiau man neteko jo sutikti. Po jo mirties žmonės svarstė, kas atliks Hogvartso direktoriaus rolę. Kurį laiką niekas nekalbėjo apie tai – tarytum savotiškas gedulas. Tačiau reikėjo kurti filmus, gyvenimas tęsėsi. Man paskambino ir iškart sutikau”.
  • STEVE KLOVES (scenaristas): „Knygoje Hermiona pasako: „Tu mano geriausias draugas, Hari”. Liūdniausia, kad ne ji geriausia Hario draugė, o Ronis. Veikėjai be galo turtingi. Žiūrovai dažniausiai nė nesuvokia to”.
  • DAVID YATES: „Daniel nepatiko „Netikras Princas”, nes šis jam pasirodė per šviesus. Pamenu, kaip jis atėjo pas mane ir pasakė: „David, tai tiesiog juokinga”. Atsakiau, kad mūsų laukia pakankamai daug tamsos ir niūrių scenų, tad turėtume pasidžiaugti žaismingomis akimirkomis”.
  • STEVE KLOVES: „Apie tris mėnesius dirbau rašydamas Hogvartso mūšio sceną. Vis susitikdavau su David Yates aptarti dialogų, kad kartu suteiktume kovai ritmą”.
  • DANIEL RADCLIFFE (Haris Poteris): „Antra paskutinio filmo pusė – mūšis. Sugrįžta nemažai senųjų veikėjų. Pavyzdžiui, Profesorius Trimitas (akt. Jim Broadbent) slaugo Argą Filčą (akt. David Bradley). Šaunu, nes pasaulis, su kuriuo užaugai, grįžta į vieną vietą”.
  • MATTHEW LEWIS (Nevilis Nevėkšla): „Knygose veiksmas sukasi apie Harį, tačiau filmuose grįžtama ir prie mokinių bei mokytojų. Nevilis tampa lyderiu, nors, jei nuoširdžiai, pats to nenorėdamas. Hario nebuvo mokykloje, o kažkas turėjo vadovauti. Kadangi jis yra lyderis, Nevilis vis turi būti pirmoje eilėje. Labai tikiuosi, kad viena scena liks filme. Joje Nevilis neša žuvusio berniuko kūną į Didžiąją salę. Manau, kad šioje scenoje parodoma geriausia Nevilio pusė”.
  • GREG POWELL (kaskadinių triukų koordinatorius): „Hogvartso mūšį filmavome turbūt kelis mėnesius. Be galo ilgai repetavome, o šnekėjome apie jį visus metus. Netgi padegėme porą Mirties valgytojų, tačiau nežinau, ar tie kadrai bus panaudoti filme”.
  • OLIVER PHELPS (Džordžas Vizlis): „Buvau filmavimo aikštelėje, kai Ralph Fiennes (Voldemortas) sakė kalbą, manydamas, jog nugalėjo. Buvo kraupu, bet laimei prieš mane stovėjo Rupert, tad stūmiau jį į priekį”.
  • EVANNA LYNCH (Luna Geranorė): „Filmavimo aikštelėje buvo papildomų aktorių grupė, vadinama „Mirusiais vaikais”. Jie atrodė kaip negyvi. Buvo keista”.
  • JOHN RICHARDSON (specialiųjų efektų vadovas): „Mano mėgstamiausia diena buvo, kai sprogdinome kiemą. Tris ar keturias savaites planavome, įrenginėjome, ruošėmės didžiajai scenai. Turėjome tik vieną bandymą. Sunkiausia tai, jog tuo metu aplink buvo daug žmonių – turi būti tikras, kad niekas nesusižeis”.
  • EMMA WATSON (Hermiona Įkyrėlė): „Ausyse turėjome tarsi kaiščius, kad apsaugotume ausų bugnelius, tačiau vis tiek girdėjome sprogimus, nes jie buvo taip arti mūsų. Vienoje scenoje jie detonavo sprogmenis visai šalia mūsų – buvo be galo baisu”.
  • MARK WILLIAMS (Artūras Vizlis): „Galėjo pardavinėti bilietus į Belatriks (akt. Helena Bonham Carter) ir Molės (akt. Julie Walters) dvikovos filmavimą. Jos gerai sutaria, tad buvo smagu stebėti, kaip vieną akimirką linksmai šnekučiuojasi, o kitą – kimba viena kitai į atlapus. Buvo nuostabu”.