Michael Gambon išsakė savo nuomonę apie juodaodę Hermioną

– Ar nematėt rupūžės? Nevilis ją pametė, – paaiškino ji. Turėjo valdingą balsą, rudų plaukų kupetą ir didelius priekinius dantis.

Štai šitaip prasidėjo “Hario Poterio” fanų pažintis su Hermiona Įkyrėle – mergaite, tapusia viena mylimiausių viso pasaulio vaikų ir suaugusių knygų personažų.

Aštuoniuose pagal knygas pastatytuose filmuose ją vaidino Emma Watson, tačiau Hermionos istorija ties tuo nesibaigė – ji tęsiasi ir praėjus 19 m. nuo Hogvartso mūšio, aprašyto “Mirties relikvijose”, tad atėjo metas šį vaidmenį perimti kitai aktorei.

Paskelbus, kad spektaklyje “Prakeiktas vaikas” Hermioną vaidins aktorė Noma Dumezweni, fanų reakcijos buvo įvairios. Dauguma pritarė, kad Hermionos personažo odos spalva niekada nebuvo minima, tad ji gali būti kilusi iš bet kurios rasės. Tačiau buvo ir tokių, kurie nesutiko su mintimi, kad juodaodė aktorė galėtų vaidinti jų mylimą Hermioną.

J. K. Rowling nešvaistė laiko ir nutildė tokius pareiškimus: “Originalioje istorijoje:  rudos akys, garbanoti plaukai ir labai protinga. Balta odos spalva niekada nebuvo minima. Rowling mėgsta juodaodę Hermioną.”

Michael Gambon, paskutiniuose šešiuose filmuose vaidinęs Albą Dumbldorą, taip pat atsakė tiems, kurie kritikavo sprendimą Hermionos vaidmenį patikėti juodaodei aktorei.

The Oxford Union debatuose vienas studentas paklausė jo nuomonės apie šį prieštaringai vertinamą sprendimą. Aktorius į tai atsakė: “Visiškai nesvarbu, kokia tavo odos spalva, ar ne? Jokio skirtumo, ar tu juodaodis aktorius ar baltaodis. Juk tai pamirši per penkias minutes, ar ne? Spektakliui tęsiantis ir aktoriams pradėjus kalbėti, netrukus tai pamirši. Visiškai nesvarbu, kokia odos spalva, dėl Dievo meilės.”

Lygiai taip pat aktorius sureagavo į žinią, kad agentą 007 gali vaidinti Idris Elba: “Jis būtų puikus, ar ne? Jei jis vaidins Džeimsą Bondą, vadinasi jis bus Džeimsas Bondas. Ir viskas, taškas.”

75 m. aktorius taip pat pasakojo apie savo sprendimą vaidinti Hogvartso direktorių po to, kai 2002 m. mirė aktorius Richard Harris. “Jie man paskambino ir aš sutikau. Labai ilgai negalvojau,” sakė pirmąją dieną filmavimo aikštelėje. “Pasirodžiau studijoje ir suvaidinau. Ir viskas.”

“Pirmoje scenoje turėjau užlipti laiptais, o aš jais užbėgau. Režisierius pasakė, kad negaliu bėgti laiptais, o aš pasakiau kad noriu užbėgti. Taip ir padariau.”

Gambon prasitarė, kad J. K. Rowling jam asmeniškai pasakė, kad jo personažas gėjus dar iki šio fakto paviešinimo 2007 m.

“Manau, kad ji tai sugalvojo visai staiga. O jau buvo praėję beveik trys metai! Tuomet aš filmavimo aikštelėje pradėjau daryti šitaip,”- jis išsišiepė žaisdamas su savo plaukais ir valiūkiškai mirksėdamas. “Režisierius atbėgo ir paklausė, ką čia darau. Pasakiau jam, kad moteris, kuri parašė šią istoriją, pasakė man, kad mano personažas gėjus. Jis manim nepatikėjo, bet J. K. Rowling taip pat buvo aikštelėje, tad jis nuėjo ir pats jos paklausė. Aš nevaidinau gėjaus, aš buvau savimi.”

 

Source :

Parašykite komentarą