Daugiau nei dešimtį metų „Hario Poterio” fanai iš viso pasaulio vadino save Hogvartso mokiniais. Dabar atsirado galimybė žvilgtelėti ir į kitas mokyklas, kurios, ypač fanams iš kitų žemynų, gali būti arčiau, nei Hogvartsas.

Iki šiol žinojome tik tris mokyklas – Hogvartsą, Biobetonsą ir Durmštrangą. Dabar šį sąrašą papildė ir kitos magijos mokyklos, iš kurių viena – Šiaurės Amerikoje. Šią mokyklą tikriausiai lankė ir Tina bei Kvynė Goldstein, naujojo filmo „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti” personažės.

Šiaurės Amerikos burtininkai lanko mokyklą, kuri vadinasi Ilvermonis (angl. Ilvermorny). Apie šią mokyklą, deja kol kas jokios papildomos informacijos nėra. Žinoma tik tiek, kad pavadinimas galėjo būti sugalvotas dar 2013 m., kai Warner Brothers užregistravo prekinį ženklą šitokiu pavadinimu.

Brazilijos mokykla Kastelobrūšas (angl. Castelobruxo) įsikūrusi atogrąžų  miškuose. Žiobarams nuostabi pilis atrodo tarsi griuvėsiai – taip pat kaip Hogvartsas. Tuo tarpu burtininkai mato didingą auksinės spalvos, kvadrato formos akmeninį pastatą, dažnai lyginamą su šventykla. Kastelobrūšo mokiniai dėvi ryškiai žalias mantijas ir yra ypatingai gabūs herbologijai ir magizoologijai. Mokykla siūlo mainų programą Europos burtininkams, kurie nori studijuoti magiškąją Pietų Amerikos florą ir fauną.

Senovės japonų mokykla Mahūtokoro (angl. Mahoutokoro) priima mokinius nuo septynerių metų, tačiau mokslas prasideda tik nuo vienuolikos. Tai dieninė mokykla, tad kasdien po pamokų mokinius namo parskraidina milžiniški kregždiniai audrašaukliai, o rytais grąžina į mokyklą. Pirmąją dieną mokykloje mokiniams duodamos užkerėtos mantijos, kurios auga kartu su mokiniais ir keičia spalvą priklausomai nuo to, kiek žinių turi mokinys. Iš pradžių mantija būna blyškiai rožinės spalvos ir galiausiai tampa auksine, jeigu mokinys gauna aukščiausius įvertinimus iš kiekvieno dalyko. Jei mantija tampa balta, vadinasi, mokinys praktikuoja juodąją magiją arba pažeidė tarptautinį burtininkų slaptumo kodeksą.

Afrikoje yra keletas mažesnių burtininkų mokyklų, bet žinomiausia, atlaikiusi laiko išbandymus ir pelniusi tarptautinį pripažinimą – Vagadu (angl. Uagadou). Tai didžiausia pasaulio mokykla, į kurią priimami visi šio žemyno mokiniai. Mokyklos adresas nurodomas „Mėnulio kalnai”, o ją matę burtininkai pasakoja apie pribloškiančio grožio rūmus, iškaltus kalno šlaite ir paskendusius rūke. Didžioji dalis magijos pradėta naudoti Afrikoje, o Vagadu mokyklą pabaigę mokiniai turi daugiausiai žinių astronomijoje, alchemijoje ir savi-transfigūracijoje. Burtų lazdeles išrado Europiečiai, o Afrikos burtininkai ir raganos burdami daugiausiai naudoja pirštą arba rankos gestus.