Kiekvienas Hogvartso koledžas turi jam paskirtą smėlio laikrodį, kuris prisipildo vertinguoju akmeniu už kiekvieną mokinio uždirbtą tašką. Atidžiau pažvelkime į tai, ką šie akmenys iš tikrųjų simbolizuoja.

Grifų Gūžta – rubinas

Kiekvienais metais Grifų Gūžtos laikrodis prisipildo šimtais raudonųjų rubinų. Tam, kad šie rubinai būtų būtent šiam koledžui tinkamos spalvos, jie turi būti ypač geros kokybės – kad neatrodytų rožiniai. Žinomi kaip brangakmenių karaliai (panašiai kaip ir Grifų Gūžtos simbolis liūtas, kuris yra laikomas džiunglių karaliumi), rubinai yra vieni iš seniausių ir labiausiai gerbiamų brangakmenių pasaulyje. Patys rubinai yra reti, o akmenys be vidinių trūkumų – dar retesni ir aukcionuose kartais gali pasiekti kainas, didesnes net už deimantų. Šis tamsiai raudonas akmuo yra liepą gimusiųjų akmuo, taip pat ir tų, kurie gimė po Avino astrologiniu ženklu. Taip jis susietas su dviem zodiako ugnies ženklais. Kadangi Grifų Gūžta simbolizuoja ugnį, šis ryšys yra deramas. Rubinai yra aistros ir meilės simboliai, šie abu bruožai yra dažniausiai matomi tarp Grifų Gūžtos mokinių.

Klastūnynas – smaragdas

Smaragdai yra nuostabiai žavūs akmenys, turintys ryškų, egzotišką atspalvį. Smaragdai paprastai būna labai neskaidrūs, taigi akmenys, kurie yra akies skaidrumo – beveik arba visiškai neturintys žmogaus akimi pastebimų vidinių trūkumų – gali atnešti įspūdingai dideles sumas. Smaragdai ilgai buvo garbinami daugybės senovės civilizacijų, tad jų garsi istorija paverčia juos tinkamais Klastūnyno koledžui. Smaragdai yra dovanojami gimusiems gegužės mėnesį arba po Mergelės zodiako ženklu. Abu jie siejami su žemės elementu, taigi, skirtingai negu rubinai, smaragdai nėra susiję su savo koledžo elementu. Bet kaip grožio simbolis jie yra geriausias pasirinkimas simbolizuoti Klastūnyno koledžą.

Švilpynė – deimantas

Skirtingai negu kitų koledžų, Švilpynės laikrodis nėra pilnas spalvotųjų brangakmenių – Švilpynės laikrodis prisipildo deimantų. Deimanto kokybė ir vertė priklauso nuo to, kaip deimantas išpjautas, jo spalvos, skaidrumo ir svorio karatais (įdomumo dėlei – 1 karatas yra lygus 0,2 gramo). Kuo baltesnis, skaidresnis, švaresnis ir sunkesnis yra deimantas, tuo didesnė yra jo vertė. Jeigu Helga Švilpynė būtų pasirinkusi naudoti geriausios kokybės deimantus, kelių šimtų taškų kaina būtų skaičiuojama milijonais, bet visai tikėtina, jog laikrodis pripildytas geltonais deimantais. Gamtiniai geltoni deimantai susiformuoja ten, kur yra didelės azoto koncentracijos. Ir nors apskritai jie yra pigesni už skaidriuosius deimantus, jų vis dar yra labai ieškoma. Deimantai yra sėkmės, bebaimiškumo ir nepažeidžiamumo simboliai, visi šie dalykai gali būti susieti su sunkiu darbu ir atsidavimu Švilpynės koledže. Tiems, kurie yra gimę balandžio mėnesį, pakankamai pasisekė kaip savo gimimo akmenį turėti deimantus, o Jaučio zodiako ženklas, apimantis antrąją balandžio mėnesio pusę, yra susijęs su žeme – tuo pačiu elementu, kuris yra siejamas su Švilpynės koledžu.

Varno Nagas – safyras

Safyrai ilgai buvo gerbiami dėl savo intensyvių, gražių atspalvių, iš kurių vertingiausias yra šis vidutinis rugiagėlės atspalvis. Safyrai siejami su gimusiais po Vandenio zodiako ženklu arba rugsėjo mėnesį ir lygiuojasi su dviem oro ženklais – Varno Nago koledžo elementu. Šie gražūs mėlyni akmenys gal ir sutampa su Varno Nago koledžo spalva ir elementu, bet nepataiko kalbant apie reikšmę. Safyrai ilgai buvo asocijuojami su lojalumu ir pasitikėjimu. Ir nors šiuos bruožus galėtų turėti varniukai, labiau tikėtina, kad tokie bruožai būtų asocijuojami su Švilpynės koledžu. Nepaisant to, kad jie neturi reikšmės Varno Nagui, jų spalva vis tiek yra kelianti susižavėjimą, kas varniukams yra labai pažįstamas jausmas.

Šaltiniai: