J. K. Rowling atsako į fanų klausimus (1 dalis)

Po septintosios knygos apie Harį Poterį išleidimo LeakyCauldron suorganizavo interviu su J. K. Rowling, kurio metu ji atskleidė daug anksčiau neminėtų paslapčių, papasakojo, koks tolesnis knygos herojų likimas.

J. K.Rowling: Aš čia ir laukiu klausimų!

Leaky Cauldron: Ką burtininkų visuomenė išmoko ir kaip pasikeitė visuomenė po karo su Voldemortu?

J. K.Rowling: Magijos Ministerija buvo apvalyta nuo korupcijos, su Kingslio pagalba diskriminacija buvo panaikinta. Haris, Ronis, Hermiona, Džinė ir visi kiti, savaime suprantama, vaidino svarbų vaidmenį atkuriant burtininkų visuomenę ir jos moralę.

Ryan Love: Ar mes neturėjome pamatyti išskirtinių Džinės galių „Mirties Relikvijose“ ir sužinoti, kodėl svarbu, kad ji – septintas vaikas šeimoje? Ar pagrindinis jos tikslas knygose tebuvo atlikti Hario mylimosios vaidmenį?

J. K.Rowling: Sveikas Ryan! Na, aš manau, kad Džinė pademonstravo tikrai stiprią magiją paskutiniame mūšyje, turint omeny, kad jai tebuvo šešiolika. Aš nepamenu, kad būčiau sakiusi, jog buvimas septintu vaiku yra labai svarbu – ar tu tikras, kad taip sakiau?

Georgina: Ar Lucijus Smirdžius ir kiti pabėgę Mirties Valgytojai grįžo į Azkabaną?

J. K.Rowling: Ne, Smirdžiai išsisuko nuo bausmės (kaip visada) dėl to, kad padėjo Hariui, nors ir savanaudiškais tikslais, pačiame mūšio gale.

Elisabeth: Skyriuje apie Kings Krosą ar jie už šydo, ar kažkokiame pasaulyje tarp tikrovės ir šydo?

J. K.Rowling: Gali nuspręsti pati, bet aš manau, kad Haris įžengė į tam tikrą vietą tam gyvenimo ir mirties.

Renee: Skaitydama apie tikruosius Mirties Relikvijų savininkus Peverelius susimąsčiau, ar Haris ir Voldemortas susiję giminystės ryšiais?

J. K.Rowling: Taip, Haris ir Voldemortas susiję tolimais ryšiais per Peverelius. Žinoma, beveik visos burtininkų šeimos susijusios, jei atsektume jų giminystės medžius iki pat senovės. Kaip buvo rašyta „Mirties Relikvijose“, Peverelių kraujas teka daugelio burtininkų šeimų gyslomis.

Fomy: Kaip jautiesi, kai pagaliau aprašei Ronio ir Hermionos bučinį, kurio taip laukė visi gerbėjai?

J. K.Rowling: Man labai patiko apie jį rašyti, o dar labiau patiko tai, kad Hermiona ėmėsi iniciatyvos! Ronis pagaliau suprato apie EGGD svarbą ir už tai nusipelnė bučinio!

Angela Morrissey: Kodėl Albas Dumbldoras gali matyti Harį po Nematomumo apsiaustu?

J. K.Rowling: Dumbldoras, kuris galėjo burti neištardamas burtažodžio, tiesiog panaudojo „homenum revelio“ kerus, kuriuos vėliau naudojo Hermiona.

Jame Lewis: Kas nutiko Vinkei?

J. K.Rowling: Ji vis dar Hogvartse, ir ji buvo viena iš namų elfų, kurie užpuolė Mirties Valgytojus paskutiniame mūšyje.

Katieleigh: Ar Hermiona vis dar užsiima EGGD ir ar gyvenimas namų elfams nors kiek pagerėjo?

J. K.Rowling: Hermiona pradėjo savo karjerą Magiškųjų Gyvūnų kontrolės ir reguliavimo departamente, kur pasižymėjo labai pagerindama namų elfų ir jų rūšies gyvenimą. Vėliau ji persikėlė į Magiškų Teisių vykdymo departamentą, kur išnaikino engiančias ir tik grynakraujams pritaikytas teises.

Tineke: Ar Tedis gyveno su savo senele?

J. K. Rowling: Taip, Tedį išaugino Andromeda. Tačiau, ne taip kaip Nevilis, kurį irgi augino senelė, Tedis turėjo krikštatėvi Harį ir visus savo tėčio draugus Brolijoje, kur galėjo lankytis ir apsistoti.

Blodeuwedd: Labas JK, pirmiausia norėčiau padėkoti už visas knygas, kurios man nepaprastai patiko, ir ar galėtum pasakyti, ką toliau veikė Haris, Hermiona, Ronis, Džinė ir Luna, kai baigėsi jų studijos?

J. K. Rowling: Ačiū! Aš jau atsakiau apie Hermioną. Kinglis tapo ilgalaikiu Magijos Ministru, ir, savaime suprantama, jis norėjo, kad Haris vadovautų Aurorų departamentui. Haris taip ir padarė (vien todėl, kad Voldemortas buvo nugalėtas, nereiškė, kad pasaulyje nebus kitų blogų burtininkų ir raganų). Ronis prisijungė prie Džordžo „Vizlių Magiškose Šunybėse“, kurios tapo nepaprastai pelningos… O Džinė po kelių metų nuostabaus žaidimo Holyhead Harpies pasitraukė į šeimos gyvenimą ir tapo Vyriausiaja Kvidičo reportere Magijos Žiniose!

Camille: Kas iš tiesų yra Akilanda? Ar jis susijęs su Barono istorija?

J. K. Rowling: Ne, Akilanda su Barono istorija nesusijęs. Jis yra chaoso dvasia, kuri prieš daug metų įžengė į pastatą, ir kurios niekas nesugebėjo išvaikyti.

Jessie: Ar Mirties Relikvijos rėmėsi kokiu nors realaus pasaulio mitu?

J. K. Rowling: Galbūt „Indulgencijų pardavėjo istorija“, parašyta Chaucer.

Alicepie: Kas nutiko Lunai, ar ji ištekėjo?

J. K. Rowling: Ji ištekėjo (vėliau nei Haris ir draugai) už gamtos tyrinėtojo, garsiojo Njuto Miglapūčio anūko Rolfo.

Superhans: Koks yra pats blogiausias Dudlio prisiminimas?

J. K. Rowling: Manau, kad kai Dudlį užpuolė Psichai, jis pirmą kartą pamatė save tokį, koks buvo. Tai buvo labai skausminga, bet nepaprastai naudinga pamoka, kuri padėjo jam pasikeisti.

Casey Kunze: Kas nužudė Remą ir Tonks? Manau, kad tai žinodama sugebėčiau pagaliau suvokti savo dviejų mėgstamiausių personažų mirtį.

J. K. Rowling: Man labai gaila! Knygos išleidimo naktį sutikau porelę, kuri atėjo apsirengusi kaip Lubinas ir Tonks, ir jaučiausi klaikiai kalta, kai pasirašinėjau jų knygas! Remą nužudė Dolohovas, o Tonks – Belatriks.


Skaityti tęsinį

Parašykite komentarą