Hogvartsas

Hogvartsas – vienintelė magijos mokykla Britų salyne, kurioje mokosi Didžiosios Britanijos ir Airijos burtininkų vaikai. Hogvartsą prieš daugiau nei tūkstantį metų įkūrė keturi didžiausi to meto burtininkai – Godrikas Grifas, Helga Švilpynė, Rovena Varnanagė ir Salazaras Klastuolis. Jie patys rinkosi ir mokė vaikus, kol Hogvartsas išaugo ir buvo pakviesta mokytis dar daugiau vaikų. Po kurio laiko keturi mokyklos įkūrėjai susipyko. Visi jie rinkosi mokinius pagal tam tikrus kriterijus. Klastuolio kriterijai, aišku, buvo labai griežti. Jis nenorėjo Žiobarų vaikams mokytis Hogvartse. Todėl Klastuolis susipyko su Grifu. Įtampa įsivyravo ir tarp Varnanagės bei Švilpynės, tad pilyje prasidėjo kova ir chaosas. Po kurio laiko Klastuolis paliko mokyklą ir pilyje vėl įsivyravo taika.

Magiška plunksna tikrina gimusius burtininkų vaikus, ir nusprendusi, kad vaikas turi magiškų savybių, užrašo jį į pergamento knygą. Kiekvienais metais kuris nors mokytojas (pastaraisiais metais tai daro Makgonagal) peržiūri tą knygą ir išsiunčia laiškus tiems vaikams, kuriems iki rugpjūčio 31 d. sueina 11 metų. Sutikti ar atmesti pasiūlymą reikia iki liepos 31 d. Laiške taip pat yra sąrašas daiktų, kuriuos mokinys turi turėti. Žiobarų vaikams, kurie gali nenutuokti apie juose slypinčias magiškas galias, laiškus atneša burtininkai, kurie papasakoja jų tėvams apie magiškąją bendruomenę. Mokiniai gali turėti savo pelėdą, katiną arba rūpužę.
Mokslo metai prasideda rugsėjo 1 d. Mokinius į Hogvartsą atveža Hogvartso ekspresas, kuris išvyksta 11 val. iš Kings Kroso stoties Londone iš 9¾ platformos. Traukinys atvyksta į Kiauliasodžio stotį jau sutemus. Pirmakursius pasitinka Hogvartso raktininkas ir tada jie keliasi per ežerą mažomis valtelėmis iki Hogvartso. Kiti mokiniai į mokyklą važiuoja karietomis, traukiamomis Testralių, magiškų gyvūnų, panašių į arklius, kuriuos gali matyti tik tie, kurie yra matę mirštant žmogų.

Paskutiniais Hario metais, šioje magijos pilnoje mokykloje įvyko lemtingasis mūšis, kurio metu Haris nugalėjo tamsos Valdovą.

Parašykite komentarą