5 improvizuoti “Hario Poterio” filmų momentai

Nors jiems nufilmuoti prireikė daugiau nei 10 metų, “Hario Poterio” filmai yra vieni didingiausių ir sėkmingiausių. Kartu su knygomis filmai užkariavo gerbėjų iš viso pasaulio širdis ir net po ketverių metų po paskutinio filmo išleidimo gerbėjų vis dar yra daugybė.

Vis dėlto, kai kurie “Hario Poterio” filmų momentai iš tiesų buvo… improvizuoti! Aktoriai buvo taip gerai parinkti ir tokie įsijautę, kad kai kurios akimirkos buvo suvaidintos visai spontaniškai.

1. Hario pažadas

2011 m. portalui LA Times duotame interviu aktorius Jason Isaacs (vaidinęs Liucijų Smirdžių) atskleidė, kad viena iš labiausiai įsimintinų scenų filme “Haris Poteris ir Paslapčių kambarys” kilo iš improvizuoto pokalbio tarp jo ir 12-mečio Daniel Radcliffe.

Isaacs pasakojo:

“Prisimenu savo pirmąją filmavimo dieną. Teko improvizuoti. Pačią pirmą dieną (tikriausiai tai buvo pati pirmoji scena) aš turėjau staigiai išeiti iš kambario, kai Dumbldoras (kurį vaidino nuostabusis Richard Harris) pastatė mane į vietą, o scenarijuje nebuvo jokio baigiamojo sakinio. Jaučiausi pažemintas ir nežinojau, ką daryti. Paklausiau Chris Columbus’o: “Ar nemanai, kad turėčiau kažką pasakyti?”. O jis atsakė: “Na, pasakyk ką nors, kas tik šaus į galvą.” Taigi mes nufilmavome dar vieną dublį, prieš kurį niekam nesakiau, ką ruošiausi daryti. Prieš pat palikdamas sceną, pažvelgiau į Danielį ir tariau: “Tikėkimės, kad ponaitis Poteris visada bus pasiruošęs išgelbėti mus.” O jis pažvelgė man tiesiai į akis ir atsakė: “Nesijaudink. Aš būsiu.” Šaltis nukrėtė man nugarą. Vos jis tai ištarė, pagalvojau: “Dievulėliau, šis vaikis geras…”

2. Taikli Drako replika

Filme “Haris Poteris ir Paslapčių kambarys” buvo puiki nerašyta scena, kai Smirdžius pasiteiravo Gylio (o tai buvo Haris, išgėręs Multisulčių eliksyro), kodėl šis su akiniais (kuriuos Haris pamiršo nusiimti). Gylys/Haris greitai atsakė, kad akiniai reikalingi skaitymui, o Smirdžius į tai kandžiai atrėžė “Nežinojau, kad moki skaityti”. Ši Smirdžiui puikiai tinkanti eilutė nebuvo paminėta scenarijuje ir aktorius Tom Felton ją ištarė tik dėl to, kad pamiršo, ką jis iš tiesų turėjo sakyti!

3. Barčio Susitraukėlio jaunesniojo įprotis

Knygą “Haris Poteris ir Ugnies taurę” skaitę fanai žino, kad Barčio Susitraukėlio jaunesniojo keistas įprotis pliaukšėti liežuviu nebuvo aprašytas knygose. Caksėjimą liežuviu sumąstė aktorius David Tennant, vaidinęs Bartį Susitraukėlį jaunesnįjį, o vėliau šį veiksmą perėmė Brendan Gleeson, vaidinęs Rukną Baisiąją Akį (kurio išvaizdą buvo įgavęs Bartis Susitraukėlis jaunesnysis).

4. Suskio dramatiškas apsisukimas

Suskio apsisukimas ore Belatriks panaudojus botagą nebuvo aprašytas scenarijuje. Šį epizodą sumanė aktorius Nick Moran, norėdamas išvengti Belatriksės kirčio. Apsisukimas sužavėjo komandą, tad, Nicko džiaugsmui, buvo nuspręsta jį panaudoti ir filme. Tačiau jo džiaugsmas greitai išblėso, kadangi šį veiksmą jam teko kartoti dar kelis kartus tam, kad epizodas išeitų tobulas.

5. Voldemorto jausmingas epizodas

Pasak Tomo Feltono, vienas baisiausių epizodų buvo tuomet, kai filme “Haris Poteris ir Mirties relikvijos – 2 dalis” Tamsos valdovas apkabino Draką. Šis epizodas taip pat buvo improvizuotas. Ralph Fiennes (Voldemortas) netikėtai apkabino Tomą viename iš dublių, o Tomo reakcija buvo tobula – aktorius sustingo nežinodamas, kaip sureaguoti.

Parašykite komentarą