3 kvapą gniaužiantys “Hario Poterio” renginiai Lietuvoje

2011 m. kino teatruose pasirodžius paskutinei “Hario Poterio” filmų daliai atrodė, kad daugiau nebebus progų dar kartą patirti tai, ką išgyvenome 14 metų laukdami vis naujų šios sagos knygų arba filmų. Laimei, J. K. Rowling sugalvojo būdą, kaip dar kartą mus nudžiuginti, ir sukūrė scenarijų net 5 filmams “Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti”, paremtais to paties pavadinimo Hogvartso vadovėliu.

Ne paslaptis, kad įvairiose pasaulio šalyse prieš “Hario Poterio” knygų ar filmų pasirodymą rengiami įvairūs renginiai: knygos išleidimo vakarėliai, premjeros renginiai su aktoriais, filmo kūrėjais ir pačia J. K. Rowling. Lietuvos fanai su pavydu skaitė atsiliepimus iš šių renginių ir gailėjosi, kad nieko panašaus mūsų šalyje nevyksta. Tačiau su nauja magijos era, kurią paskelbė pats Njutas Miglapūtys, į Lietuvą užklydo nauji vėjai, atnešę net 3 įspūdingus renginius “Hario Poterio” fanams! Džiaugiamės galėję ir mes juose sudalyvauti.

“Hario Poterio” filmų maratonas

Spalio 21-23 d. Vilniaus Forum Cinemas Vingis kino teatre įvyko pirmasis Lietuvoje “Hario Poterio” maratonas, kurį organizavo kino mylėtojų grupelė “Buvau kine”. Kiekvieno filmo pradžioje buvo rodomas “Fantastinių gyvūnų” anonsas, po kurio šio naujojo filmo aktoriai Eddie Redmayne, Dan Fogler, Alison Sudol ir Katherine Waterston sveikino fanus, atėjusius į maratoną. Jų pasveikinimas buvo pritaikytas konkrečiai tam filmui, kurio pradžioje rodomas anonsas. Pertraukose tarp filmų vyko loterijos, kurių metu patys laimingiausieji galėjo laimėti “Hario Poterio” knygas, “Mirties relikvijų” DVD ir nuostabius “Fantastinių gyvūnų” marškinėlius . Viską vainikavo paskutinio filmo pradžioje choru sakomos “Fantastinių gyvūnų” anonso eilutės, juokas ir plojimai įspūdingiausiomis filmų akimirkomis.

Maratono dalyviai ir organizatoriai © BuvauKine.lt
Maratono dalyviai ir organizatoriai © BuvauKine.lt

“Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti” viktorina

Magiška atmosfera tvyrojo ir Kaune, kai kino centras Cinamon lapkričio 17 d. pakvietė “Hario Poterio” fanus į filmo “Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti” išankstinę premjerą. Prieš naująjį filmą gerbėjai galėjo stebėti iliuzionisto Modesto Petriko atliekamus magiškus triukus ir sudalyvauti viktorinoje, kuriai klausimus paruošėme mes – Hogvartsas.LT atstovai. Viktorinoje klausimai buvo susiję su naujuoju filmu – Njutu Miglapūčiu, JAV magijos pasauliu. Taip pat netrūko ir klausimų apie pagrindinius šio filmo personažus – gyvūnus. Taikliausiai į klausimus atsakiusių dalyvių laukė nuostabūs Cinamon ir Facebook puslapio “Burtų lazdelės” įsteigti prizai – kvietimai į filmus, burtų lazdelės, Visokio skonio pupelės, plakatai. Magišką vakarą pabaigė ne kas kitas, kaip naujausias J. K. Rowling šedevras – filmas “Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti”.

“Hario Poterio” kino viktorina

Net dvi savaites vilniečiai “Hario Poterio” fanai galėjo demonstruoti žinias su savo komandomis dalyvaudami protmūšio tipo viktorinoje. Norinčių atsirado tiek daug, kad planuotą vienos dienos renginį teko praplėsti į tris ir netgi surengti finalą! Atkrentamieji turai Vilniuje vyko prieš “Fantastinių gyvūnų” premjerą, o juose buvo tikrinamos fanų žinios apie aktorius, režisierius ir net garso takelius. Į finalą, vykusį lapkričio 24 d., pateko tik stipriausios komandos.

Iškart po “Fantastinių gyvūnų” premjeros kino teatruose, didelio fanų susidomėjimo sulaukusi kino viktorina atkeliavo ir į Kauną, kur savo jėgas išbandė net 33 komandos.

Vilniečių finale įvyko papildomas mini konkursas – įspūdingiausio kostiumo rinkimai. Daugiausiai balsų šiame konkurse gavusi komanda pelnė papildomų taškų, kurie jiems labai padėjo išsiveržti į priekį viktorinos turnyrinėje lentelėje. Finale klausimai buvo labiau orientuoti į “Hario Poterio” fanus, kadangi reikėjo pademonstruoti filmų siužeto žinias: nematant vaizdo pasakyti, iš kurio filmo ištrauka, iššifruoti personažų vardus ir įvardinti burtažodžius pagal jų apibūdinimus. Smagiai praleidę laiką, finalo dalyviai pabaigė magiškų renginių seriją.

Parašykite komentarą