Praėjo dešimt metų, kai pirmasis „Hario Poterio“ filmas pasiekė kino teatrus, o visa aktorių grupė didėjo sparčiau, nei lobiai Gringotse. Tačiau, knygoms ilgėjant, filmai negalėjo ilgėti kartu dėl esamo trijų valandų limito, tad vis daugiau veikėjų būdavo nepilnai atskleidžiami ar tiesiog nerodomi filmuose.

Pristatome 15 veikėjų, kurie turėjo didelės reikšmės „Hario Poterio“ istorijoje, tačiau filmuose jiems vietos neatsirado.

VinkėVinkė
Iki ketvirtosios „Hario Poterio“ dalies beveik visi knygose esantys veikėjai būdavo atvaizduojami ir kino juostoje, tačiau, kai 2000 metais buvo išleista ketvirtoji „Hario Poterio“ knyga, Mike Newell neišvengiamai turėjo apkarpyti istoriją. Viena pagrindinių šalutinių istorijų – Barčio Susitraukėlio Jaunesniojo ir namų elfės Vinkės – buvo iškirpta iš filmo, tad nebeliko priežasties elfės išvis pavaizduoti ekrane. O galbūt būtų buvę visai įdomu – juk ji buvo bene vienintelė alkoholikė visoje knygų serijoje.

Karkusaskarkusas
Kai Hagridas ir Madam Maksima išsileido į diplomatinę kelionę pas milžinus penktoje „Hario Poterio“ dalyje, jie pradėjo derybas su Karkusu. Kaip Gurgas jis labai daug pareigų neturėjo, tačiau žmonės, kurie neskaitė knygų, neteko malonumo pasimėgauti diplomatinėmis intrigomis tarp milžinų – Karkusą nužudė Golgomatas, kuris netryško noru bendradarbiauti su Dumbldoru, tad Hagridui su drauge teko sprukti.

augustaNevilio močiutė Augusta Nevėkšlienė
Vienas maloniausių įvykių „Hario Poterio“ serijose – Nevilio Nevėkšlos, drovaus, nevėkšlos ir rupūžių mylinčio berniuko pirmoje dalyje, evoliucija į septintoje kardu mojuojantį herojų. Galit paklausti jo močiutės. Kai Mirties Valgytojai kankino berniuko tėvus Aurorus iki išprotėjimo, Nevilis buvo paliktas pas močiutę, kuri, atrodo, visuomet buvo juo nusivylusi – iki tol, kol jos anūkas pradėjo vadovauti pasipriešinimui mokykloje septintoje dalyje. Ninette Finch vaidino ponią Nevėkšlienę paskutiniojo filmo scenose, tačiau jos buvo paliktos filmo redagavimo kambaryje ir nepasiekė didžiųjų ekranų. Toks pats likimas ištiko ir penktoje dalyje buvusią sceną Šv. Skutelio ligoninėje.

Mokyklą pabaigęs Tomas Ridlis
Nors realiai šeštoje „Hario Poterio“ridlis dalyje Voldemorto tiesiogiai nebuvo galima pamatyti, didelė dalis istorijos pasakojo būtent apie jį. Knygoje buvo galima sužinoti labai daug apie Tomo Ridlio vaikystę ir jo tapimą Tamsos Valdovu, tačiau didžioji dalis šios informacijos filme liko neparodyta. Galbūt susitikimą su Hepsiba Smit dar ir būtų galima kaip nors iškirpti, tačiau tik ne pokalbį su Dumbldoru Hogvartse dėl apsigynimo nuo juodosios magijos profesoriaus vietos. Juk būtent tada jis pasinaudojo galimybe vieną iš savo Horokrusų paslėpti Kambaryje iki Pareikalavimo..

meropeMeropė Gont
Dar vienas gyvybiškai svarbus personažas – Voldemorto motina, kuri greičiausiai nebūtų itin patenkinta savo sūnumi, jei būtų išgyvenusi gimdymą. Tėvo užgauliojama mergina buvo vadinama net Nevertėle, nors galėjo užsiimti truputėliu magijos. Marvolą įkalinus Azkabane, ji Meilės eliksyru suviliojo savo nusižiūrėtąjį žiobarą Tomą Ridlį, tapo nėščia ir, Ridlio atstumta, nukeliavo į Londono našlaičių prieglaudą, pakeliui dar parduodama tėvo neįkainojamą medalioną. Net ir pats Dumbldoras sakė, kad vien tik dėl negautos meilės Voldemortas negalėjo suprasti jos ir vėlesniame gyvenime.

Ludas Maišinismaisinis
Kaip ir Vinkė, Ludas Maišinis buvo iškirptas iš pagrindinės istorijos ketvirtoje „Hario Poterio“ dalyje, tačiau visi, skaitę knygą, žino, kad jo vaidmuo buvo ne toks jau ir menkas – teisėjauti Burtų Trikovės turnyre. Nebuvo veikėjo, nebuvo ir išplėsta jo lošimo (ir pralošimo) manija bei konfliktas su Vizlių dvyniais ir goblinais.

binsasProfesorius Binsas
Nėra sunku pastebėti, kodėl joks režisierius taip ir nepavaizdavo šio profesoriaus Poteriadoje – vis dėlto jis juk laikomas pačiu nuobodžiausiu veikėju visoje istorijoje. Vienintelis įdomus jo pasakytas dalykas buvo antroje knygoje (apie Paslapčių kambarį), tačiau šią sceną „pavogė“ profesorė Makgonagal. Moksleiviai paprastai snausdavo jo pamokų metu, o ir jo paties mirtis buvo visiškai paprasta.

Marvolas Gontasmarvolas
Valdovo Voldemorto senelis iš motinos pusės buvo karštakošis senis, kuris su savo vaikais (kaip ir su visais kitais žmonėm) elgėsi kaip niekada bjauriai. Šeštoje dalyje jis vaizduojamas ministerijos darbuotojo prisiminimuose, po kiek laiko mirė Azkabane. Tačiau ne vienas fanas nusivylė nepamatęs jo filme – senuko charakteris tikrai išsiskyrė net iš bjauriausių žmonių.

ziobaru_pirmininkasŽiobarų Ministras Pirmininkas
Scena, nuo kurios prasidėjo šeštoji knyga – Kornelijus Karamelė pasirodo žiobarų ministro židinyje pasakydamas gausybę nelabai malonių naujienų bei pranešdamas, kad tarp burtininkų prasidėjo karas. Režisierius David Yates nusprendė pakeisti šią sceną į griūvančio tilto ir Hario besikalbančio su padavėja sceną. Kodėl? Niekas net neįsivaizduoja – turint omenyje, jog ši scena buvo viena J.K.Rowling mylimiausių. Realiai scena turėjo įvykti 1996 metais, tad vyriausybės vadovas buvo John Major. Galbūt neišėjo pakviesti jo vaidinti?

Čarlis Vizliscarlis
Fredis ir Džordžas atidarė pokštų krautuvėlę, Persį suviliojo Magijos Ministerija prieš jam suvokiant savo šeimos vertę, o Bilas susituokė su Fler. Bet kas atsitiko Čarliui? Na, jis vis dar dirbo su slibinais Rumunijoje. Trumpai pasirodė ketvirtoje ir paskutinėje knygose. Rowling neigė tai, kad jis buvo gėjus, tačiau jam „labiau patiko slibinai, o ne moterys“. Keistuolis..

morfinasMorfinas Gontas
Dar vienas veikėjas, išmestas iš šeštojo filmo – knygose jis pasirodė keliose senose: keikiantis ministerijos darbuotoją ir besikalbantis su jaunuoju Tomu Ridliu. Morfinas, kuris jautė neįprastą meilę gyvatėms, buvo išsiųstas į Azkabaną po to, kai užkeikė Voldemorto tėvą ir ministerijos darbuotoją Ogdeną. Po kelių metų, kai Tomas Ridlis jaunesnysis atvyko aplankyti savo giminių, jis apkaltino vargšą Morfiną jų nužudymu ir užkerėjo jį, kad jis neneigtų savo nusikaltimo. Po to, kai Dumbldoras pralaužė atminties kerus, jis bandė ištraukti Morfiną iš Azkabano, tačiau nespėjo dėl jo mirties.

Tedas TonksasTedTonks
Šis veikėjas pasirodo kelis kartus paskutinėje knygoje, tačiau filme jis neegzistuoja. Pirmiausia jis padėjo Septynių Harių operacijoje, o vėliau pasirodė prie upės su Dinu Tomu, Graibštuoliu, dar keliais goblinais ir Dirku Kresvelu. Jis ne tik pilnai palaikė Harį, bet ir atskleidė gyvybiškai svarbios informacijos apie Godriko Grifo kardą. Deja, vėliau jį nužudė Grobikai.

pliurzisŠiknašaudžiai pliurziai
Ne kiekvienas gyvūnas gavo tiek Hagrido meilės, kaip šie nepaprastai pavojingi Šiknašaudžiai Pliurziai. Hagridas, netyčiom sukryžminęs Mantikoras su Ugniniais krabais, užtiko kažkokius įdomius gyvūnus, kurie buvo linkę į ugnį, naikinimą ir kanibalizmą. Pasidabinę čiuptuvais ir žiežirbomis, jie buvo didžiausias eksperimentinio kryžminimo draudimo įstatymo pavyzdys. Kad ir kaip būtų gaila, jie vienas kitą išžudė, liko tik vienintelis, kuris buvo patalpintas į Burtų Trikovės turnyro labirintą.

Hebsiba Smithebsiba
Geidulinga sena ragana šeštoje knygoje buvo įsižiūrėjusi jaunąjį Tomą Ridlį scenoje, kuri atliko milžinišką vaidmenį Voldemorto istorijoje. Helgos Švilpynės palikuonė, turtinga ragana buvo apiplėšta ir nužudyta po to, kai Ridliui išpliurpė apie savo turėtas brangenybes – Švilpynės puodelį ir Klastuolio medalioną.

Ponas Bordžinasbordzinas
Darbuotojas juodosios magijos artifaktais garsėjančioje parduotuvėje „Bordžinas ir Berksas“             Mušeikų skersgatvyje pasirodo tik antrojo bei šeštojo filmų iškirptose scenose. Matyt režisieriai nusprendė, kad vaikams matyti, kaip ponas Smirdžius priduoda savo artifaktus ar kaip Drakas perka Pradanginimo spintą, užtenka tik pro spintos plyšiuką arba pro langą.

Šaltiniai: