10 lankytinų vietų “Hario Poterio” fanams (2)

1. Kristaus bažnyčia
Vieta: Oksfordas, Anglija
Jeigu jums kada nors pavyks nukeliauti į Kristaus bažnyčią Oksforde, užlipsite  laiptais, kuriais Hogvartso mokiniai kildavo norėdami patekti į Didžiąją salę. Hogvartso Didžioji salė, kurią matėme filmuose, iš tikrųjų buvo sumodeliuota pagal Kristaus bažnyčios didžiąją salę.

2.  Glenfinnan viadukas
Vieta: Lochaber, Škotija
Kasmet  Haris ir jo mokyklos draugai traukiniu pravažiuodavo Glenfinnan viaduką Škotijoje.  Šiose apylinkėse nuolat kursuoja dyzeliniai traukiniai, tačiau jei norite pravažiuoti viaduku į Hogvarto ekspresą panašiu traukiniu, atvykite čia vasaros sezoną. Nuo gegužės iki spalio mėnesio “Vakarų pakrantės geležinkeliai” paleidžia į trasą garais varomą traukinį “Jacobite”.

3.  Ligustrų g. 4, Litl Vingingas
Vieta: Picket Post Close, Berkšyras
Berkšyre, o ne Sario grafystėje stovi namas, kuriame gyveno Dursliai. Tiesa, čia buvo filmuojama tik namo išorė – vidus buvo sukurtas ir nufilmuotas  Leavesden studijoje.

4. Tūkstantmečio tiltas
Vieta: Londonas, Anglija
Tūkstantmečio tiltas yra gana futuristinis, kabantis tiltas Londone. Šis pėsčiųjų takas buvo sudraskytas į gabalėlius filme “Haris Poteris ir netikras princas”, bet nesijaudinkite – tai buvo tik keletas kompiuterinių “burtų”.

5.  Profesoriaus Flitviko kabinetas
Vieta: Horrow mokykla, Londonas, Anglija
Hogvartso profesorius Filijus Flitvikas savo mokinius burtažodžio Wingardium Leviosa mokė Harrow mokyklos seniausiame kabinete, menančiame 1615 metus. Į šią vietą taip pat galima patekti traukiniu iš Kings Kroso stoties.

6.  Kiauliasodžio traukinių stotis
Vieta: Goathland stotis, Šiaurės Jorkšyras
Hogvartso ekspresas savo kelionę baigia ne Škotijoje, bet Šiaurės Jorkšyre. Nepaisant to, kad traukinys išvyksta iš tos pačios stoties, kelionė šiek tiek sudėtingesnė, nei Hario. Norėdami patekti į “Kiauliasodį”, važiuokite iš Kings Kroso stoties traukiniu, vykstančiu į Darlingtoną, Midlsbro ir Vitsbį su vienu persėdimu.

7.   Lučino kavinė
Vieta: Pikadilio aikštė, Shaftesbury Aveniu, Londonas
Kavinė, kurioje Haris, Hermiona ir Ronis vėlai naktį buvo užpulti Mirties valgytojų Antonino Dolohovo ir Thorfino Roulio, buvo pastatyta Leavesden studijoje. Jei kavinė egzistuotų ir realiame pasaulyje, ją būtų galima pasiekti metro, važiuojančiu į Pikadelio aikštę. Išlipkite stotelėje “Shaftesbury Avenue” ir eikite į aveniu pusę.

8. “Wynott’s Wands”
Vieta: Salemas, Masačusetsas, JAV
“Hario Poterio” gerbėjai negalėtų apsilankyti Olivanderio lazdelių parduotuvėje realiame gyvenime, bet gali apsilankyti “Wynott’s Wands” burtų lazdelių parduotuvėje. Lankytojai sako, kad mažutė parduotuvė panaši į kažką iš J.K. Rowling vaizduotės.

9. Lacock vienuolynas
Vieta:  Lacock,  Anglija
Lacock abatija ir miestelis buvo rodomi beveik visuose “Hario Poterio” filmuose. Abatijos vienuolynai ir šoniniai kambariai buvo paversti į klases  Hogvartso mokykloje. Salė, kurioje Haris rado Kitrošmų veidrodį, ir Sneipo kabinetas taip pat buvo nufilmuoti šiame vienuolyne.

10. Tower tiltas
Vieta: Londonas
Virš šio tilto filme “Haris Poteris ir Fenikso Brolija” Haris skrido į  brolijos būstinę Grimaldžio aikštėje.

Parašykite komentarą